Môj pohľad na knižku

recenze

Psáno za jízdy (2021) 5 z 5 / DanBerSas
Psáno za jízdy

Knižka Psáno za jízdy môže byť pre každého inšpiráciou, ako objaviť ten rozmer života, ktorý nás vedie k sebe, do nášho vnútra.
Je to príbeh mladej dievčiny, ktorej život je plný elánu, plánov, radosti z prvej lásky. Zrazu sa k slovu hlási dedičná choroba, ktorá jej rozmece život na kúsky a pripúta ju na vozík.
Môže si vybrať rezignáciu, pocit krivdy, nekonečné otázky – prečo práve ja? Môže si však napriek všetkému vybrať aj život plný dobrodružstiev, objavovania seba, prežívať naplno každý obyčajný a predsa čarovný okamih života TU a TERAZ. Čo myslíte, čo si hlavná hrdinka Ninka vybrala?
Je to prvá autorkina knižka. Číta sa ľahko, je tak pútavo napísaná, že ju ťažko púšťate z ruky. Nie je to knižka, ktorú po prečítaní odložíte. Nie len že sa dá čítať znovu a znovu a vždy v nej objavíte niečo nové. Práve preto ju chcete čítať znovu a znovu. Je v nej ukrytá energia, ktorá prežiari celé vaše bytie. Je v nej úplne všetko, nádherne zachytené ako sám Život. A áno, správne predpokladáte, že autorka si vybrala druhú možnosť a dokonca napísala o svojej priam zázračnej jazde životom túto knižku.
Mne dala jej knižka veľa pre môj vlastný život a pri jej čítaní som cítila presne to, o čom písala. Neraz som mala oči plné sĺz z vďačnosti k Životu, že môžem tie slová čítať, že sú pre mňa tak pravdivé a že cez ne hovorí ku mne samotné Vedomie.
Ako sa píše v knižke: Len si uvedomiť, čím sme pod povrchom foriem. Pretože vidieť to, to je láska a mizne ilúzia oddelenosti medzi ja a ty.
Ďakujem autorke, že knižku napísala. Nech je majákom pre všetkých, čo potrebujú svetlo na svojej Ceste.