Locika, jak ji ještě neznáme.

recenze

Cress (2014) 5 z 5 / klarinka9974
Cress

Cress od dětství vyrůstala sama uvězněná v umělém satelitu. Jedinou společnost jí zde dělají počítačové obrazovky. Díky času strávenému s počítači se Cress vypracuje ve špičkovou hackerku. Naneštěstí je však přinucena pracovat pro královnu Levanu a právě dostala rozkazy vystopovat Cinder a jejího pohledného průvodce. Cinder a kapitán Thorne jsou na útěku. Společně se Scarlet a Vlkem plánují svrhnout královnu Levanu a zabránit její armádě v invazi na Zemi. Právě Cress může Cinder a jejím společníkům pomoct. Odvážný pokus zachránit ji se však nezdaří a celá skupina se rozdělí. Cress má konečně svou svobodu, ale musí za ni zaplatit vyšší cenu, než si dovedla představit. A královna Levana nehodlá připustit, aby se někdo postavil do cesty její svatbě s císařem Kaiem.
I když se Cress, Scarlet ani Cinder necítí být povolány k záchraně světa, zdá se, že jsou jedinou nadějí, kterou svět má.

"Když byla ještě malá holčička, čarodějnice ji zavřela do věže, kde nebyly žádné dveře ani schody."

Skvělá třetí kniha Měsíčních kronik od Merissi Mayerové. Její knihy jsou čím dál více zajímavé a plné napětí. V knize jsme se dostaly k další hrdince a to Cress, která byla celou dobu ukrývána na družici a využívána. Ona sama by chtěla zažít lásku, mít přátelé a prožít jiný život než ten co žije jako uvězněná. Ale vše se jí vyplní. Její život se propojí se Cinder, Scarlet a dalšími členy na Zvonečníku.

Líbili se mi všechny její Měsíční kroniky, bez rozdělování která pro mě byla nejlepší. Každá kniha měla něco do sebe, něco kouzelného, krásného a zajímavého. Cress má nejhezčí obálku, která je kouzelná, zajímavá až dokonalá. Doporučuji si její knihy přečíst od začátku, nepřeskakovat. Posuzovat knihu podle obalu je jednoduché, ale i Cinder byla vydařená kniha. Navíc knihy na sebe navazují. Tento rok by měla vyjít kniha Winter, myslím si že to bude poslední díl, obálka bude určitě nejhezčí a děj bude natolik zajímavý, že bude velmi těžké se od knihy odtrhnout. Už ted mi to občas dělalo velké problémy. Knihu hodnotím jako velmi zdařilou. To jak se všechno změnilo, jak se z klasických postav staly hrdinové, bojovníci ale i milovníci lásky. To jak se ukázalo že Cress má velmi známého otce, kterého ale dlouho neuvidí. To jak se Cinder dočká polibku od své lásky a jak Iko dostane své krásné nové tělo. Kniha končí otevřeně a nutí nás si počkat na další neskutečně skvělý díl. Jen doufám že kniha nebude tlustší než Cress.