Lesní rokle

recenze

Osamělí (2020) / Maru.Maruska
Lesní rokle
Také jste si oblíbili sérii s inspektorem Gunnarem Barbarottim od oblíbeného švédského autora Håkana Nessera? Pokud ano, tak jistě dobře víte, že nedávno vyšlo pod záštitou nakladatelství MOBA již čtvrté pokračování s názvem Osamělí. Já jsem se na tento díl už moc těšila a cíleně jsem si knížku schovávala na vánoční svátky. Nečekala jsem ale, že ji zhltnu za pouhé dva večery! Měla jsem v plánu si příběh šetřit, to však bohužel nešlo. Byla jsem až příliš zvědavá, jak to celé dopadne. Pro vás to je však důkaz toho, že i další díl této série je neskutečně čtivý a napínavý!

A o čem tedy celý příběh je? V roce 1969 si šest mladých lidí, kteří studovali v Uppsale, naplánovalo cestu po východní Evropě. Chtěli si užít výlet, jenže nikdo z nich nečekal, že je tato cesta poznamená do konce života. Jeden z nich totiž zemřel (okolnosti úmrtí nebyly objasněny). A o třicet pět let později se na totožném místě našla další mrtvola. Co to znamená? Jsou obě úmrtí nějak propojena? To bude muset zjistit právě inspektor Gunnar Barbarotti!

Oceňuji tempo, kterým je příběh napsaný. Děj je svižný, neustále se něco děje, neustále jsou čtenáři nuceni o něčem přemýšlet. Autor vás prostě nenechá ani na okamžik vydechnout. A přesně takové krimiromány já mám nejraději. Tohle je ten typ knihy, která vás nenechá spát. Pořád budete přemýšlet, co se stalo. Šlo o vraždu? Sebevraždu? Souvisí spolu oba případy? Nebo to vše byla pouhá náhoda? Napětí se táhne od první do poslední stránky, takže vám nakonec nezbyde nic jiného, než obětovat veškerý čas právě čtení této skvělé knihy.

Vzhledem k tomu, že jde již o čtvrtý díl série, dobře jsem věděla, co mám od autora čekat. A s radostí mohu říct, že má očekávání byla kompletně naplněna - možná dokonce příběh má očekávání i předčil. Nemám nic, co bych autorovi mohla vytknout. Ne nadarmo má na sobě jeho kniha nálepku "nejlepšího švédského krimirománu"! Osamělí mě bavili od první do poslední stránky a těším se na další díl, který by měl vyjít v příštím roce (a ponese název Řeznice z Malé Barmy).

Komentáře (0)

kniha Osamělí recenze