Láskyplná smrt

recenze

Láskyplná smrt (2016) 5 z 5 / milunka21
Láskyplná smrt

Láskyplná smrt, byla pro mě první kniha z edice původní česká detektivka a nebudu vám lhát, i první česká detektivka,co jsem četla.Trošku jsem se zalekla, že je to osmý díl ze série, ale po tom,co jsem se začetla, jsem zjistila, že je to jedno.Vše je tam totiž krásně vysvětleno a nic není matoucí.
Styl autora se se mi hodně zalíbil.Vtáhl mě do děje svým osobitým psaním, že jsem četla každou volnou chvilku.Je to jedna z těch knih, kde tušíte vraha, ale ono ejhle, je to někdo jiný.
Na začátku se seznamujeme s hlavním hrdinou, jímž je Stanislav Berka.Je to soukromý detektiv, který dříve byl šéfem jihomoravské krajské mordparty.Přiznávám se, že jsem nevěděla co to znamená, takže jsem si to hned na začátku čtení musela ještě vyhledat a teď si říkám jak jsem hloupá že mi to nedošlo, ale mám ráda, když mě kniha takříkajíc učí.
Je to oddělení vražd, kde si Berka nadělal plno přátel, který mu při vyšetřování pomáhají, nebo i naopak.Stačilo pár případů od movitějších lidí, a vydělal si na to, aby mohl vést slušný život a mohl si vybírat případy, které ho opravdu zaujmou.Takže pro Berku vysněná práce i život, kterým ho doprovází jeho přítelkyně Lucie, která ho někdy vytáčí svými nápady na zvelebení jejich domova.
Berkovi jednoho dne zavolá bývalý spolužák právník, který dostal do rukou případ, o kterém se domnívá, že vrah není muž ve vazbě, kterého zastupuje, a to i když důkazy jsou jasné.
Co když je vrah opravdu někdo jiný?Nebo je zadržený moc dobrý herec,
který se ještě snaží zachránit?
Seznam podezřelých se pomalu rozšiřuje, takže uhodnout, kdo je opravdu vrah je nemožné, potom se ale začne smyčka utahovat, takže to zjistíte až poctivě na konci.
Děj se odehrává v Brně, zaujal mě od samého začátku a vše bylo tak skvěle popsáno, takže nebyl problém se do toho pořádně vžít.Dokonce tam byla i pořádná akce, u které jsem byla napnutá jak struna.
Rozhodně si musím sehnat autorovy předchozí knihy a zkusím i jiné z edice.Co se týče detektivek, tak jsem hodně náročná.Musí stát opravdu za to, abych si ji přečetla a to Láskyplná smrt naprosto splnila.