Láska....Tajemství... a cestování časem....

recenze

Rudá jako rubín (2012) / Katynka1311
Rudá jako rubín

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem.

Kerstin Gierová nechává ožít ten nejkrásnější pocit na světě!

Popravdě řečeno jsem tuhle knihu neměla nikdy v plánu číst, sice jsem na ni narážela ve všemožných knihkupectvích a internetových obchodech s knihami, ale od její koupi mě vždy odradila anotace, která jak jsem sama později pochopila o ději vůbec nic nevypovídá a čtenáře akorát zmate, protože pokaždé když jsem si ji přečetla jsem znovu a znovu nabyla dojmu že díky větě "když se zamilujete napříč čase" která mi napovídala, že půjde o typický případ knihy, kdy bude hlavní hrdinka cestovat do minulosti, tam se zamiluje do pohledného mladého hraběte, či kohokoli jiného a bude se trápit tím, že s ním nemůže být protože on žije v minulosti a ona v současnosti, zkrátka klasický případ lásky, které není přáno, no a druhý dojem kterého jsem po přečtení anotace nabyla byl ten, že bude kniha hotovou YA slaďárnou plnou nudných klišé.
Nicméně po tom co jsem asi půlroku poslouchala kamarádku jak se nad knihou rozplývá, tedy ona se rozplývala hlavně nad Gideonem, ale to je vedlejší, jsem se rozhodla, že dám knize šanci a musím říct, že jsem byla velmi příjemně překvapena.

Děj mi sice ze začátku moc neutíkal, ba naopak mi přišlo, že se šíleně vlekl a pořád se nic nedělo, takže jsem se musela nutit knihu číst, ale i přes počáteční antipatie jsem se nakonec dokázala začíst... A nakonec jsem jenom zírala, že už je konec a já nutně potřebuji číst druhý díl, naštěstí se znám, takže jsem si k Vánocům nadělila všechny díly najednou....

Moc se mi zalíbil nápad s cestováním v čase a s chronografem, protože jsem byla vždy velkým fanouškem cestování v čase, ať už do minulosti, či do budoucnosti, takže k této části děje nemám žádnou výtku.
Trochu problém jsem ovšem měla se vztahem Gwendolyn a Gideona, protože nevím, jestli jsem jediná komu se zdálo, že se najednou s tak trochu nevlídného vztahu stala láska, no ale to je asi jen můj subjektivní názor.... Ale můj názor na jejich vztah se změnil hlavně potom co jsem zjistila kdo jsou Lucy a Paul....no ale k tomu až jindy. A možná za to mohlo i to, že jsem ze začátku Gideona zrovna nemusela, protože zkrátka nemám ráda arogantní týpky, ale i já jsem mu to dokázala odpustit a řekněme si to popravdě do něho se prostě nejde nezamilovat.
Postava která k mému srdci ovšem přilnula hned byla Gwendolyn zamilovala jsem si ji už jen proto, že to nebyla klasická YA hrdinka, ale byla správně praštěná a prostě taková svá a ne taková ta ufňukaná, sobecká nána jako většina YA hrdinek.

Takže autorce patří můj velký obdiv, že dokázala vytvořit tak úchvatný příběh, který dokáže rozesmát a zároveň je i plný tajemství a po dočtení prvního dílu budete mít tolik otázek, že prostě nebudete moct jinak, než začít číst druhý díl. A proto nemůžu jinak než dát knize plný počet hvězd.