Láska si niekedy naozaj nevyberá...

recenze

Láska si nevyberá (2019) / Lucia007
Láska si nevyberá

Bol to jeden z jej najväčších hitov, ktorý vyšiel už v roku 2004. Katka Gillerová a už tretie vydanie jej hitu Láska si nevyberá.
Rozpráva o tom, čo sme zažili takmer všetci – niekedy sa zaľúbime do toho nesprávneho. A možno to netušíme, možno to prehliadame...

Hlavná hrdinka je maturantka Dominika. Je bystrá a vtipná pozorovateľka osudov iných, ale aj ona sama hľadá priateľstvo, lásku a porozumenie. Pavučina vzťahov a citov je však niekedy zradnejšia, ako sa zdá na prvý pohľad.
Navyše Dominika skrýva temné tajomstvo, o ktorom nesmie povedať ani mame a sestre. Je toto tajomstvo predzvesťou tragédie, ktorá jej nečakane vstúpi do života? Dokáže nájsť východisko a zároveň podržať tých, na ktorých jej záleží?

Láska neprináša vždy len šťastie, no Dominika je silná osobnosť. Miluje a trpí, zmieta sa v pochybnostiach, a pritom stále hľadá svetielko nádeje.
Katarína Gillerová zasadila príbeh Láska si nevyberá do stredoškolského prostredia, čo nie je u nej až také bežné. Napriek tomu sa toho zhostila veľmi dobre. Vytvorila zaujímavé postavy, spleť medziľudských vzťahov a študentský svet jej ponúkol aj miesto na humorné odľahčenie.

Dominika je empatická, tvrdohlavá a komunikatívna tínedžerka, ktorá stratí svoju prvú lásku. Len tak ju bez vysvetlenia opustí, čo v tomto životnom období nebýva zriedkavé.
Dominika sa preto zaľúbi do niekoho iného, no táto osoba nie je vôbec „vhodná“. Nie je to žiadny potetovaný motorkár, ani učiteľ, či drogový díler, z ktorého by nemali radosť žiadni rodičia. Je to možno ešte oveľa horšie, pretože....

Ale neprezrádzajme:-) Táto „zakázaná“ zaľúbenosť je hlavnou dejovou líniou príbehu. Gillerová veľmi šikovne udržiava spád a dynamiku rozprávania práve týmto tajomstvom a možnosťou prezradenia.