Láska mezi písmenky

recenze

Láska mezi písmenky (2016) odpad! / ilosek
Láska mezi písmenky

Který čtenář by neuvítal, kdyby mohl vytáhnout z knihy svého oblíbeného hrdinu? Já bych to určitě ocenila, i když bych asi měla problém vybrat si jenom jednoho. Přesně tohle je možné v knize Láska mezi písmenky. Námět pěkný, ale to zpracování?

Delilah je zamilovaná do okouzlujícího prince Olivera ze své nejoblíbenější knihy. Jednoho dne se splní jedno z jejích nejtajnějších přání a Oliver se ocitne v jejím světě. Není to ovšem jen tak, protože se vyměnil s jejím kamarádem Edgarem a ani jeden nezná svět toho druhého. Dokážou se s tím vypořádat, nebo bude muset Oliver zpátky do knihy?

Pokud bych měla shrnout knihu jednou větou, zněla by asi nějak takhle – námět pěkný, ale zpracování otřesné. Většinou nejsem náročný čtenář, ale co je moc, to je moc. Láska mezi písmenky je jedna velká katastrofa.

Hned úvod knihy je jednoduše divný. Nevím jak to vysvětlit, ale určitě to pochopíte, pokud si přečtete pár prvních vět. Další velké mínusy jsou opravdu zvláštní zápletky. Ano, můžeme to brát jako originální nápady, ale divný nápady. Také rozhodnutí hrdinů se naprosto příčí logice obyčejných lidí. Takhle by nejednal snad nikdo.

Abych jen nekritizovala, pokusila jsem se najít pár kladných věcí. První je, že autorky umí hezky popisovat prostředí. Živě jsem si dokázala představit ty pláže a další krásná místa. Co je na knize ještě dobrého, tak že autorky zavítaly do vážnějších vod a zakomponovaly do příběhu vážnou nemoc jednoho z hrdinů.

Doteď se nemůžu rozhodnout, jestli je kniha dětskou pohádkou nebo ne. Jestli jo, tak se ji musí nechat, že je to jedna z mála originálních pohádek. Pokud to mělo být YA, tak to dopadlo tragicky.

triatlet
04.10.2017

Vody jsou maximálně vlažnější, ne vážnější :-)
K pochopení některých příběhů, které působí primárně pro náctileté, se musí dospět.
Kladem knížky je i to, že umožní nicku DominaCZ přemýšlet :-)

DominaCZ
03.01.2017

Krásně popsaný, já plně souhlasím, což dokazuje i můj koment u té knihy.
Nemusím být náctiletou putičkou na to, abych poznala, že je to prostě nesourodá, poťapaná slátanina. ... jediný, co můžu, je přemýšlet, co tohle těm náctiletým dá nebo mělo dát.