Lady May

recenze

Nestoudná hraběnka (2015) / Aracely
Lady May
Na tuto knihu jsem se dlouho těšila a musím říct, že mne trochu zklamala . Nevadí mi číst tlusté knihy , ale asi prvních 100 stran jsem se nemohla vůbec začíst... Není to kniha na 5* , vlastně jsem dlouho přemýšlela kolik * ji dát ...

Hlavní hrdinka mne chvíli rozčilovala a chvíli jsem ji zase litovala . Už si v dnešní době těžko představíme , jaký život se tehdy vedl ... Rodiče ji vybrali manžela a ona musela poslechnout. Když se z ní stala vdova , tak jela na rok k rodičům a musela ve všem poslouchat na slovo. Její otec by vyměnil koně za dceru a u matky zastání nenašla...
Tak se asi člověk ani nemůže jejím rebelstvím divit ...
Ale zároveň byla zvyklá na peníze a rozmazlená. Opovrhovala mužem nižší třídy. A to skoro po celou knihu. V tomhle případě mi byl sympatičtější hlavní hrdina , že s ní měl trpělivost.
Kniha byla také napínavá , někdo ji schválně škodil a házeli na ni smrt manžela který padl při souboji. Společnost ji díky pomluvám začala odmítat a pomlouvat. A hlavní hrdina se ji snažil pomoci a chtěl očistit její jméno.
Nakonec spolu s jejím bratrem se mu to povedlo. Ke konci to bylo napínavé a četlo se to samo. Sice mne začátek nebavil a knihu jsem četla dlouho , ale i tak stojí za přečtení. Pokud se ,, prokoušete začátkem " , tak pak už se to čte dobře. Akorát to mohlo být o těch 100 stran kratší , pak bych dala plný počet *.

Komentáře (0)

kniha Nestoudná hraběnka recenze