Labyrint byl teprve začátek

recenze

Spáleniště: Zkouška (2014) / terka98
Labyrint byl teprve začátek
Pokračování světově úspěšné série.Někdy se stává,že druhý díl je slabší než ten první,děj se vleče a z příběhu se začíná vytrácet napětí,které vás nutí otočit další stránku.To,ale v žádném případě není problém Jamese Dashnera a pokračování Labyrintu.Děj na napětí neztratil,ba naopak.

Thomas a jeho přátelé našli cestu z labyrintu a tím to mělo skončit...

Už žádné testy. Žádné proměnné. A žádný boj o přežití. Všichni byli přesvědčení,že se teď vrátí ke svým dřívějším životům.Ale nikdo nevěděl do jakého světa se to vracejí. Země, sežehnutá slunečními erupcemi a neúprosné klima na velké části zeměkoule,proměnilo většinu povrchu ve vyprahlou pustinu. Vláda se rozpadla a s tím přišel chaos. Rozpadlými městy se teď plouží „raplové“, lidé pokrytí hnisavými ranami, které infekční nemoc nazývaná erupce dohání k vražednému šílenství a z lidí dělá nemyslící,chodící zombie. Pro Placery testování zdaleka neskončilo. Namísto svobody před sebou mají další zkoušku. Musejí překonat Spáleniště a do dvou týdnů dorazit do bezpečného útočiště. A ZLOSIN se postará o to aby jim cestu do bezpečného útočiště znemožnil pokud možno co nejvíce.

Upřímně mě trošku překvapilo,že se příběh změnil na zombie post-apokalyptickou katastrofu,kde smrtící virus,který měl být použit jako biologická zbraň unikl z laboratoří a teď ničí lidskou populaci ve velkém,vzhledem k tomu,že je virus přenosný vzduchem je šance,že se nakazíte a zblázníte víc než vysoká.

Celkově mě knížka nezklamala.Děj je nabitý akcí,jeden zvrat za druhým a samé překvapení.Co se týče autorovy fantazie,ta nemá hranic.Je vidět,že vymyslet originální způsob jak někoho zabít spisovateli nedělá problém.Ke všemu se ke skupince Placerů přidává pár dalších nových postav na které si člověk udělá svůj vlastní názor v průběhu příběhu.

Knihu jsem si užila a těším se jak autor završí cestu Placerů.

Komentáře (0)

kniha Spáleniště: Zkouška recenze