La Buchta

recenze

La Buchta - Cesta z jednoho těsta (2016) 4 z 5 / veronika0382
La Buchta - Cesta z jednoho těsta

Pečete rádi koláče, buchty, dorty, bábovky? Co takhle podívat se po této vychytané kuchařce, jejíž hlavní náplní je jedno jediné, jednoduché labuchtí těsto?

La Buchta – Cesta z jednoho těsta ukáže všem, že pouze jediné těsto, které umíchá i malé dítě, může za pomoci pár obměn a triků posloužit jako základ pro nespočet dezertů i slaných koláčů. Díky jednoduchému labuchtímu těstu lze upéct několikapatrové dorty, bábovky, koláče, cheesecaky, brownies, cupcakes, donuts nebo také nadýchané vafle. V knize najdete více než 80 receptů, včetně několika variací krémů, polev a náplní. Kuchařka také obsahuje informace o surovinách, nevšední tipy a triky na pečení aj.

Jako obvykle jsem zkusila z kuchařky něco upéct. Vybrala jsem bownies, protože je má manžel rád a měla jsem na ně doma všechny suroviny. Těsto je opravdu za chvilku hotové, jen se do něj přidá rozehřátá čokoláda a voilá – máme brownies. Znám je sice v trošku jiné, mokřejší variantě, tenhle druh bych přiřadila k těm více „buchtovatějším“, ale někdo to určitě upřednostňuje. Přidávala jsem více cukru, než se v receptu píše. Těsto je vláčné, přirovnala bych ho trošku k perníku. Jen doporučuji nechat na kratší dobu v troubě. V knize píší 30-45 minut, já ho tam měla 25 minut a myslím, že mohlo být klidně o pět minut méně. Hodně záleží na troubě, to je samozřejmé.

Grafické zpracování knihy je prostě boží, ostatně jako u všech knih nakladatelství Smart Press. Vše je přehledné a vy si můžete vybrat z receptů například na: Ovocný celozrnný koláč, Banánový tatin, Medové vafle, Kokosové muffiny, Špenátový quiche, Ořechový chléb aj.

Díky obměnám, náplním a krémům dává kniha neomezený prostor k realizaci nekonečného množství koláčů, buchet, dokonce i slaných variací. Je prostě skvělá a neměla by chybět ve vaší kuchyni.

Moc děkuji nakladatelství Smart Press za recenzní výtisk.