Kukuřičný město: Zápisky z konce světa

recenze

Kukuřičný město: Zápisky z konce světa (2014) / rachel4439
Kukuřičný město: Zápisky z konce světa
Recenzi na tuto knihu rozdělím na tři části, protože se stále ještě nemůžu rozhodnout, co si o ní myslet a to už čekám hodně dlouho, až se myšlenky ustálí. Nebude to nijak složité, začátek, prostředek, konec, překvapivě.

Na začátku se mi vůbec nelíbila. Za prvé téma, sex, skejty, cigára a kudlanky. Vážně? Sex a kudlanky? Tak tohle mi vůbec nešlo dohromady, ať jsem se snažila sebevíc. Na druhou stranu je pravda, že tato prapodivná anotace mě ke knize přitáhla, protože uznejte, tohle zaujme.

Nelíbil se mi styl a způsob mluvy hlavní postavy, vůbec jsem si na to nemohla zvyknout. Je hodně, snad pochopíte, co tím myslím, syrový a surový. S ničím si nebere servítky a tak to taky říká, ale takovým nepříjemným, nepřirozeným, předrsnělým způsobem. Děj mi přijde nesmyslný.

Dostáváme se za úvod. Mluva mi přestává vadit, možná si na ni zvykám a nevnímám ji, možná se mi začal ten typ líbit a hodit k příběhu. Začínám chápat souvislosti a knihu doslova hltám, protože je docela napínavá, zajímá mě, co se dál stane, jak se to vyvine, co tedy ty kudlanky, ovládnou svět nebo ne? Napjatě čekám a nemohu se odtrhnout, vážně se mi to líbí.

Přichází závěr, jako úplný závěr, poslední kapitola. Jako cože? Jsem hodně, hodně naštvaná, nechápu to a přemýšlím, jestli mi to zkazilo předchozí dojem z knihy, či to skousnu. Jaká je hlavní myšlenka? O co šlo? Co se stalo? Co si mám odnést?

A otázkou teď je, co si z toho odnesete vy. Ve shrnutí, horší začátek bych odpustila, to se stává, než se s knihou srovnáme. Super prostředek mě moc potěšil a prapodivný závěr mě naprosto zmátl.

Komentáře (0)

kniha Kukuřičný město: Zápisky z konce světa recenze