Kuchařka pro otrlé

recenze

Dokonalá chuť aneb Jak sníst svého manžela (2014) 3 z 5 / zavk
Dokonalá chuť aneb Jak sníst svého manžela

Žít v lese přináší spoustu výhod, nikdo si nevšimne zvláštních věcí. Lizzie jednoho dne prostě zabije svého manžela lopatou, potom si ho naporcuje a uloží v popsaných sáčcích do mrazáku v kůlně. Postupně svého manžela vaří, peče, dusí a poté ho jí. Aby z něj zbylo co nejméně odpadu a oni na ni nepřišli, snaží se použít co nejvíc částí toho těla. Když ho Lizzie jí tak pěkně ztloustne a dokonce i jejich fena Rita přibere. Lizzie občasně peče dorty, a tak se k ní někdy zastaví známí s prosbou o dort, nebo žena jenž se líbilo umění Jacoba. V knize se střídá vyprávění o Lizzie (Er-forma), její zápisky které si píše při přípravě manžela a pár kapitol z pohledu Toma. Tom je Lizzin soused z farmy, později se mezi nimi vztah změní. Policie, známí, sousedé (ano má sousedy i když bydlí v lese) nijak neřeší to že manžel zmizel, protože si mysleli že měl někde milenku, a Lizzie říkala že jel prostě jen pryč. Ke konci jednoduše Lizzie sní manžela celého kromě jedné části a to hlavy, tu pak poveze v tašce vlakem.. Nikomu nebude divné že to smrdí.
Knihu jsem četla poměrně dlouho, v jednom období to pro mně bylo až moc nechutné a tak jsem ji odložila. Doporučila bych ji lidem kterým nevadí porcovačky a mají rádi sadomasochystické knihy, prvky a filmy. Oceňuji celkový nápad a zpracování, autorka má pro mě takový střední styl psaní, nečetlo se mi to špatně, ale jsou knihy které se mi četly lépe. Kniha není napsaná špatně, ale pro mně to prostě nebylo to pravé, proto knize dávám 3/5.