Křídla mít z mýdla a tát...

recenze

Křídla (2011) / Channach (192 views)
Křídla mít z mýdla a tát...
Autor: Aprilynne Pikeová
Rok vydání: 2011
Nakladatelství: Fortuna Libri
Počet stran: 290
Originální název: Wings
Překlad: Alena Amchová

Tento neobyčejný příběh plný kouzel, intrik, romantiky, lásky a nebezpečí navždy změní váš pohled na víly a jejich svět.


„Ve čtvrtek už bylo Laurel jasné, že ať už je ta věc na jejích zádech cokoliv, rozhodně to není projev puberty.“


Když se podíváte na úvodní obrázek na mých stránkách, bude vám jasné, že jsem prostě musela. Musela jsem si knížku přečíst, musela jsem se o ni s vámi podělit. Zbožňuju víly. A jejich kouzelný vílí svět. A křídla…

Jedná se o úvodní knihu tetralogie. A já jsem je zhltla všechny během týdne. Příběh je dynamický, vtipný, napínavý a autorka si čtenáře krásně vede po své fantazijní ose. Celý příběh s každou knihou graduje a mě jen udivuje, jak moc do detailu Aprilynne Pikeová šla.


„Necítila se jako florela, necítila se vlastně ani trošku jinak než kdykoli předtím. Cítila se naprosto normálně. Bez ohledu na to však teď znala pravdu. Slovo normální se už nikdy k popisu jejího života hodit nebude.“


K obálce mám jen jedno slovo – nádherná. Prostě…vílí… Všechny čtyři díly jsou nádherně graficky zpracované a naplňují mě „lesním klidem“ už jen při pohledu na ně.

Knihu vřele doporučuji milovníkům pohádek, romantiky, fantasy a milostných trojúhelníků. Otázka Edward vs. Jacob u mě nemá smysl. Já uvažuji v rovině Tamani vs. David. :-) Mám jasno a co vy?

Na závěr doplňovačka za pět bludišťáků: V_-li pak náš V_lík, že u naší v_ly, v_ly věnce v_ly, když v noci vlci v_li. Polovinu Íček jsem vám vyplnila, aby se vůbec dalo rozpoznat, o jakouže chuťovku z diktátu se vlastně jedná.

Komentáře (2)

kniha Křídla recenze

Channach
08.02.2016

TerkaM: Určitě si ho sežeň. Třetí a čtvrtý díl se mi líbily nejvíc ;-)

TerkaM
07.02.2016

Byl to rozhodně krásný příběh - jen mě štve, že jsem v době, kdy jsem ho četla, nenašla čtvrtý díl, takže je ta série vlastně nedočtená. Někdy to musím napravit a dát si re-reading. :)

Channach také napsala

Čtyři labutěČtyři labutě
recenze
Cinder & EllaCinder & Ella
recenze
Vůně FrancieVůně Francie
recenze
ZatměníZatmění
recenze
Ďábel na jařeĎábel na jaře
recenze