Kráska a Zvíře v moderním provedení

recenze

Netvor (2013) / MartinaF
Kráska a Zvíře v moderním provedení
Kyle je nominován na krále středoškolského plesu. Ani se tomu nediví, protože ví, jak je úžasný a krásný. Pozve na něj svou přítelkyni Sloane, která je také úžasná a okouzlující. Jenže to se moc nelíbí Kendře, velmi ošklivé a podivné dívce. Kyleovi připomíná čarodějnici a aby neztratil tvář, pozve jí na ples. A chtěla by bílou růži, která jí bude ladit k šatům.

Kyle má však jasno - žádná Kendra, žádná bílá růže. Jde se Sloane, které věnuje bílou orchidej. Tímto úkolem pověří jejich hospodyni Magdu, jenže ta mohla sehnat jen bílou růži. Kyle je vzteky bez sebe, ale už s tím nic neudělá. A Sloane je také vzteky bez sebe, přece si nebude brát jen lacinou růži! Kyle ji nakonec daruje dívce, která na plese obsluhovala.

A co Kendra, když se dozvěděla, že ji Kyle oklamal? Jen se na něj dívala, jako by ho chtěla zavraždit pohledem. Kyle na ni zapomněl a celý večer obletoval jen Sloane. Ale na Kendru si však vzpomněl, když se objevila u něj v pokoji. Co tam dělala? To se brzy dozvěděl. Kendra ho začarovala - druhý den se z něj stalo zvíře - chlupaté a ošklivé.

A jak to bylo dál?


Určitě každý z vás četl pohádku o Krásce a zvířeti. O tom, jak čarodějnice zaklela mladého prince v netvora, kterého může ho vysvobodit jen polibek z čisté lásky. Já tuhle pohádku četla snad milionkrát, a tak jsem byla zvědavá, jak může vypadat pohádka o Krásce a zvířeti v moderním světě.

Kyle Kingsbury je syn velmi známého televizního moderátora zpráv. Je to sebestředný a nafoukaný frajírek, kterému holky padají k nohám samy a celý jeho svět se točí kolem povrchní krásy a ten, kdo je ošklivý, si ani nezaslouží, aby se na něho jako Kyle vůbec podíval.

Kendra je čarodějka. Doslova a do písmene. Je škaredá, navenek působí jako vykladačka voodoo či černé magie. Kylea za to, jak se chová, začaruje a změní ho ve zvíře. Ale protože ve skrytu duše je hodná, dá mu dva roky. Dva roky na to, aby se do Kylea zamilovala dívka a políbila ho z čisté lásky.

A pak je tu Lindy - zrzka s křivými zuby, která má do krásy opravdu daleko. Přesto však má svou vnitřní krásu. Hodně čte, miluje růže, ale má těžký život. Na studium v prestižní střední škole se musela hodně snažit, aby získala stipendium.

Sice je zde hodně klišé a někdy jsem Kyleovi moc nevěřila to, jak se postupně měnil v nesobeckého kluka, ale té druhé části mého já se to líbilo a rozplývalo se nad tím, jak se s láskou věnoval pěstování růží, jak začal číst Shakespeara.

Každá pohádka by měla skončit happyendem a i Netvor k tomu přímo vybízí. Je určen především dívkám, kterým se příběh bude určitě líbit. Já už patřím k trochu starším a dívčím střevíčkům jsem odrostla, přesto se mi Netvor líbil. Byla to pro mě příjemná oddechovka, u které jsem si odpočinula a trochu se i zasnila.

Komentáře (0)

kniha Netvor recenze