Kráska a zvíře - krutá verze slavné pohádky vás určitě nezklame!

recenze

Dvůr trnů a růží (2016) / Kokesar13 (247 views)
Kráska a zvíře - krutá verze slavné pohádky vás určitě nezklame!
Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, odvleče ji podivný tvor do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že únosce není zvíře, ale jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku a Feyre musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce...

Tato fantasy lovestory je v okruhu čtenářů často popisovaná jako „krutá verze slavné pohádky“. Musím s nimi souhlasit. Kráska a zvíře. Obyčejná avšak velmi pohledná dívka zůstane uvězněna v sídle tajemného a ohavného zvířete. Dívka se do zvířete postupně zamiluje, její láska zachrání zvířeti život a tradá – šťastný happyend.

Příběh kurážné Feyre, dívky, která neměla zrovna idylické dospívání a brzy se musela naučit lovit, aby obstarala potravu své rodině, je opravdu krutý. Feyre nemá snadný život a rodina jí ho příliš neulehčuje. I když je Feyre nejmladší z celé rodiny právě ona se jako vždy jednoho zimního dne vydává do lesa lovit. Bolí ji žaludek od věčného hladu a netroufá si vrátit se bez úlovku. Nakonec však z lovu odejde jak s masem, tak i s cejchem vražedkyně...
Vzápětí je však odvlečena strašidelným tvorem do svého sídla, které se nachází v úplně jiném světě. Ta říše skrývá spoustu krásy, ale také nebezpečných tvorů...
Anotace slibuje zajímavý a napínavý příběh protkaný láskou. Dvůr trnů a růží je přesně takový, jak ho popisuje anotace. Zaujala mě pěkná obálka, zajímavá anotace i pozitivní ohlasy ostatních čtenářů.
Feyre i „zvíře“ rozhodně nejsou nesympatické postavy, ale příliš mě neuchvátily. Myslím, že nejpodrobněji popsaná a nejzajímavější postava byl nakonec Lucien. Vznešená víla s liščí maskou a věčnými sarkastickými poznámkami.
Příběh je opravdu čtivý, ale přiznávám, že se mi nejvíc líbila „první část“ knihy a druhá mi připadala zbytečně zdlouhavá. I tak jsem ale knihu neodložila.
Příběh jako takový je úžasný, pohádkový avšak krutý. Moc se mi líbil autorčin nápad, stvořený svět víl a mnoho dalších věcí. Sarah J. Maasová je skvělá spisovatelka a její knihy mě opravdu baví.

Co více dodat?
Už se nemůžu dočkat, až se začtu do druhého dílu Dvůr mlhy a hněvu, který vychází desátého dubna (přesně dnes)!

Knihu doporučuji – a přeji vám pohádkové počtení!!

Komentáře (0)

kniha Dvůr trnů a růží recenze