Království prokletých

recenze

Království prokletých (2022) 5 z 5 / bookbug_cz
Království prokletých

Celé to peklo se rozpoutá smrtí Emiliiny sestry Vittorie, která je nalezena zavražděná, s vyrvaným srdcem. Emilia se rozhodne najít pravdu i samotného vraha. A k tomu jí pomáhá pekelný princ Ira, ke kterému je připoutaná (jaká to šílená oběť, cooo, holkyyy)!

Úspěch prvního dílu byl evidentní, takže jsme se dočkali i toho druhého! A to vám teda povím, to byl teda nářez! Emilia se s Irou vydává do samotného pekla, aby se provdala za Orgolia a stala se tak královnou. Jejím hlavním cílem je pořád nalézt odpovědi na vyřčené i nevyřčené otázky, a tak stále zůstává v roli a hraje se všemi celkem nebezpečnou hru. A to občas i sama se sebou, neboť ani ona své duši někdy moc nerozumí. Z celkem jemného prvního dílu se stal tak trochu erotický román. Vášeň a zjevná přitažlivost našich hrdinů je zde na prvním místě. Ano – tak nějak se nám dostala romantická linka do popředí příběhu a nebudu lhát, vůbec mi to nevadilo. Miluju, když je chemie mezi hrdiny dobře napsaná. Tady to fungovalo ve všech směrech. Špičkovali se, uráželi se, sarkasmus se stal jejich mateřským jazykem. A přitom z každé jednotlivé scény jste cítili jejich hlubokou náklonnost k tomu druhému. Starali se o sebe, i když tvrdili, že se nenávidí. Autorka stvořila velmi zajímavý fantasy svět pro mladší čtenáře a skvěle popsala jeho zákonitosti. Kniha je prostě jako celek strašně zajímavá a vzrušující a věřím, že si opět získá svou fanouškovskou základnu. Pokud jste nečetli první díl, s chutí do toho! Já už netrpělivě vyhlížím třetí díl!