Království hříchu aneb Nové impérium

recenze

Království hříchu (2021) / ZapisnikTerky
Království hříchu aneb Nové impérium
Jak by vypadala ideální obálka, které byste si okamžitě všimli v knihkupectví a museli ji mít?

Závěr trilogie o Lachlanu Mountovi a Keiře na sebe nechal docela dost dlouho čekat. Tedy alespoň co se týká půjčení z knihovny :D.

Po dalším cliffhangeru z předchozího dílu Vzdorující královna se Keira s Lachlanem (to jméno je fakt děs) ocitají v nové situaci a je třeba říct, že jsem byla na jejich reakce hodně zvědavá.
Moc se mi líbilo, že hned první kapitola začíná akcí navazující na předchozí knihu. Okamžitě jsem se totiž do příběhu opět ponořila a od první strany jsem knihu nemohla odložit.
Tohle mafiánské prostředí z New Orleans se mi moc líbilo. Bylo to perfektně temné a záblesky z Lachlanovi minulosti dodaly příběhu na poutavosti.
Trochu mě mrzí, že se mi nepotvrdila moje hypotéza, kdo střílel a hlavně kdo za tím vším vlastně stojí. Na druhou stranu to bylo velké překvapení a to se autorce počítá jako plusové body.
Musím ale říct, že jsem čekala mnohem víc akce a obecně víc všeho. Počet stran vypadá na standardní průměr, ale textu je v knize vlastně míň (velikost písma, formát, počet slov na stranu…) a to je zřejmé na první pohled. Knihu jsem přečetla velmi rychle a přišla mi neúplná. Závěr měla dobrý, ale spíš se toho celkově stalo málo.

Obálka a grafika: Tohle je poměrně vulgární obálka, která člověku nic neřekne. Líbí se mi temný styl s odlišným barevným písmem, ale obrázek bych změnila.

Verdikt: Celá trilogie rozhodně stojí za přečtení a knihy jsou velmi krátké, takže doporučuji si je pořídit/půjčit všechny naráz. Příběh je velmi poutavě napsaný a věřte mi, že to všechno slupnete jak malinu.

Komentáře (0)

kniha Království hříchu recenze