Král vlkodlaků konečně našel tu pravou.

recenze

Za hranicí temnoty (2011) / TerezaMondeková
Král vlkodlaků konečně našel tu pravou.
Salvátor Guiliani je mocný král vlkodlaků. Miluje kvalitní oblečení a italské boty. O ženy rozhodně nouzi nemá a vlastní krásný palác v Římě. Rozhodně nepopírá, že být králem má své výhody, ale i starosti.

Rasa vlkodlaků pomalu vymírá. Vlkodlaci byli dlouho drženi pod zámkem a přitom potřebují svobodu. Ženy nedokáží v pořádku donosit své děti, protože během těhotenství nedokáží ovládat své proměny a potratí. Už několik staletí se nenarodilo žádné dítě. Jeho jedinou nadějí jsou čistokrevné vlkodlačí čtyřčata. Salvátor kdysi experimentoval s DNA čtyřčat, aby se nemohly přeměňovat a mohly v pořádku donosit dítě. Ale krátce po narození mu byly všechny sestry ukradeny z jeslí. Nezjistilo se, kdo to udělal. Salvátor zasvětil svůj život tomu, aby je našel. Ony jsou jeho jediná naděje na záchranu vlkodlaků.

Je to už 30 let. Salvátor po nich hodně pátral a vždycky, když se na něj usmálo štěstí a našel jednu z čtyřčat, tak byl potom hluboce zklamán. První sestra Darcy dala přednost králi upírů, druhá sestra Regan je neplodná a o jedné sestře neví vůbec nic.

Salvátor ucítil přitažlivou vůni, která omámila všechny jeho smysly. Šel za tou vůní, která ho dovedla k doupěti. Třetí sestra musí být tady. Třetí sestru drží v zajetí Caine. Nečistý pes.

Harley žije u Caina už od malička. On ji vždycky zahrnoval luxusem a ona mu nikdy nevěřila. Vždycky jí tvrdil, že Salvátor je ten, kdo zabil její sestry a ona měla být další na řadě. Proto je v jejím nejlepším zájmu zůstat u Caina. U něj bude v bezpečí.

Salvátor se pohyboval u Cainova doupěte a Harley na něj narazila. Ona ví, co je Salvátor zač, proto ho chytne do pasti, aby získala odpovědi, které chce. Ale on jí vypráví samé pohádky. Harley mu nevěří ani slovo, ale než se Harley naděje, tak se ocitne v jedné kleci s ním. Začíná vycházet najevo, kdo je Caine ve skutečnosti zač a vlastně to Harley ani nepřekvapuje, protože Cainovi nikdy moc nevěřila.

Harley je teď se Salvátorem na útěku před nepřítelem, který Salvátora nenávidí a navíc by měl být už dávno mrtvý. Zatímco jsou Harley a Salvátor na útěku, tak poznávají jeden druhého. A dost to mezi nimi jiskří. To nemůže popřít ani jeden z nich. Ale Salvátor cítí, že to co je mezi nimi je mnohem více, než jen touha. A jeho napadá jenom jedno logické vysvětlení. Harley je jeho vyvolená. Cítí to a ukazují na to všechny příznaky. Ale Harley mu nevěří a rozhodně se nechce stát jeho královnou. Harley nehodlá dovolit, aby se z ní stal jenom nějaký stoj na rodění dětí. Ale on je odhodlaný Harley dokázat, že k sobě patří.

Ukázka:
„Zabil jsi mé sestry."
„Proč bych k sakru měl vraždit čistokrevné vlkodlačice, do kterých jsem investoval milióny dolarů a desítky let svého života?"
„Protože jsi nechtěl, aby se vlkodlaci dozvěděli, že jejich král selhal ve svých frankensteinovských experimentech. Chtěl ses zbavit důkazů."
Salvátor chtěl zabít Caina už před tím, než ho vůbec vystopoval.
Teď ho chtěl zabít strašně, a navíc pomalu.
S co největší bolestí, jak jen to bylo možné.
„Jediné moje selhání bylo to, že jsem vás nechal ukrást z jeslí. Ty..."
Pohledem přejel po jejím krásné, srdcovitém obličeji. Tělo měl neustále napjaté.
„Ty jsi dokonalá."
„Nesmysl."
Výraz na její tváři ztvrdl. „Nedokážu se proměnit ve vlkodlačici."
Její smutné rozčarování naplnilo místnost. Ach. Teď konečně alespoň z části pochopil její rozpolcenou osobnost.
„To je to, proč se tak bojíš? Protože se nedokážeš proměnit?"
Zvedla ruku a mávla na něj.
„Tak s tím něco udělej."
Salvátor se ušklíbl. Tohle bylo šílenství.
Dovolil svým hormonům, aby zastínily jeho zdravý rozum, a teď byl zamčený ve stříbrné kleci svého pradávného nepřítele bez šance na brzkou záchranu nebo útěk.
Měl by být vzteky bez sebe. Měl by použít všechny své síly, aby tuhle ženu přinutil konat podle své vůle.
Místo toho byl rozpálený a otrávený a sotva schopný myslet na něco jiného kromě téhle ženy, po které začínal být posedlý.
„Zabránit ti v tom, aby ses mohla proměňovat, byl přesně důvod mých frankensteinovských pokusů, pokud to tak chceš nazývat. Vlkodlačí samice ztratily schopnost potlačovat své proměny během úplňku. Najednou bylo téměř nemožné, aby těhotná vlkodlačice své dítě v pořádku donosila."
Zachytil její pohled a díval se jí do očí.
„Vymíráme, Harley, a ty jsi naší nadějí."

Harley se mi jako hlavní hrdinka líbila. Těšila jsem se na nalezení další vlkodlačí sestry. Povahově bych řekla, že si podobný jsou. Odvážná, tvrdohlavá, upřímná, věrná, milá. Líbilo se mi, že hned nepadla Salvátorovi do náručí. Odolávala, jak nejvíc mohla. Nechtěla s ním být, i když by byla královna. Nechtěla, aby se z ní stal nějaký stroj na rodění dětí. Ale nakonec všechno dopadlo, tak jak mělo. Teď jsem zvědavá na poslední sestru. I když mám pořád nejradši Regan.

Salvátora jsem si v předešlých dílech moc neoblíbila. Arogantní, povýšený, musí být po jeho, každá žena mu padá k nohám... neudělal na mě moc velký dojem. Na začátku téhle knihy jsem ho taky moc nemusela, protože byl úplně stejný, jako v předchozích dílech. Ale v téhle knize jsme mohli sledovat jeho proměnu kvůli Harley. Z toho nesnesitelného vlkodlaka se stal ochranitelský, věrný, majetnický, ohleduplný partner, který by pro svou partnerku udělal cokoliv a byl odhodlaný jí chránit. Když si ho porovnám na začátku, když jsem ho poznala a na konci téhle knihy, tak ta změna tam opravdu byla.

Na vlkodlaky moc nejsem. Ale nakonec jsem byla příjemně překvapená. Jak jsem říkala, Salvátora jsem si moc nevšímala, protože se mi moc nelíbil, ale začetla jsem se a nemohla jsem se odtrhnout. Moc se mi líbilo jiskření mezi hlavními hrdiny, dost jsem se zasmála, když se hádali. Knize, ale nechybělo ani napětí, co dalšího se stane, nechybělo nebezpečí, ani akce. V knize rozhodně nechyběla láska, erotika. U knihy jsem se opravdu ani na chvíli nenudila, protože se tam furt něco dělo. Taky jsem moc ráda, že jsme se už v tomhle déle setkali s další a poslední sestrou. Že by se i Caine zamiloval...? No, necháme se překvapit. Stejně se mi nejvíc líbil konec knihy. Ale zase mi bylo líto, že je kniha, tak krátká.

kniha Za hranicí temnoty recenze