Kouzelný příběh plný proměn

recenze

Příběh dvou staletí (2014) 5 z 5 / Maragad
Příběh dvou staletí

„Vyšli své přání ke hvězdám!“ Když Reyna vykřikne, tentokrát sebou trhnu, a tak sevře má zápěstí ještě něco pevněji. Bojím se, že když pozvednu zrak k nebi, vidina se rozplyne, a tak tiše vyslovím jediné přání, jež mě v tu chvíli napadá, a doufám, že to bude stačit: Chci být na tom jevišti. Slyšet ten potlesk. A chci být s ním. Vůbec ho neznám, ale na tom nezáleží. -Příběh dvou staletí, str. 24-

Šestnáctiletá Alessandra se celý svůj dosavadní život poslušně učila, jak být pokornou ženou pro muže, kterého jí zvolí rodiče. A i když obdivovala svoji sestřenku Cat za její vzpurnost, Alessandra dále s úsměvem plnila, co po ní její okolí a konvence šestnáctého století vyžadovaly. Ovšem to jen do té doby, než zjistila, že její milý Matteo, na něhož si pomýšlela jako na manžela, ji zradil a ve spěchu se oženil s někým jiným. V tu chvíli by dala Alessandra cokoliv za to, aby u sebe měla svoji sestřenku z budoucnosti Cat Crawfordovou. A ejhle, měla si dávat větší pozor na to, co si přeje, opět zasáhne cikánka Reyna a Alessandřino dobrodružství může začít.

Rachel Harrisová tentokrát příběh pojala zase jiným způsobem, zasadila ho do jednadvacátého století a tak nebyla spoutaná omezeními, která byla v tom šestnáctém století. I když byl předchozí díl Mé sladké šestnácté století opravdu kouzelný a autorka dokázala bravurně popsat dobu i zvyky, vztah mezi Lorenzem a Cat byl spíš jen takovým příjemným zpestřením knihy. Za to Příběh dvou staletí je plný takového jiskření mezi hlavními hrdiny, že se bojíte, aby při čtení pod vámi nevzplanul koberec. Je to velmi čtivě napsaný dívčí román, ve kterém nesmí chybět humor, láska, vášeň a přátelství, ale i nepochopení a zášť.

Alessandra se vždycky obětovala pro druhé, nikdy nemyslela sama na sebe. A to se teď má změnit, má prožít takové dobrodružství, po kterém už nikdy nebude stejná jako dřív. Rozhodne se do něj skočit po hlavě a čeká ji spousta zážitků, jako například horská dráha, ale také se jí splní i její největší přání a může si stoupnout na prkna, která znamenají svět. Další hlavní hrdina je Austin, je arogantní, egoistický a opravdu nesnesitelný. S Alessandrou mají již od začátku rozepře. Ale nakonec mezi nimi vznikne jistá dohoda. Jenže nic není, jak se zdá, zahořklý Austin má kolem sebe vystavěné hradby, za které nikoho nechce pustit. Možná ale přeci jen není zas tak špatný. A všichni víme, jak blízko má nenávist k lásce, obě jsou to silné vášnivé emoce, které jsou velmi proměnlivé.

Příběh dvou staletí je určený především dívkám, ale i ženy si v této kouzelné knize přijdou na své. Kdo by také rád nezažil pohádkový příběh plný romantiky, ze kterého nakonec vyplyne pro naše hlavní hrdiny ponaučení, jež si jistě rádi vezmu k srdci.