Kouzelné postavy v reálném světě

recenze

Bylo nebylo (2014) / NixooDy
Bylo nebylo

Když zlá královna, která nenávidí Sněhurku, uvalí na pohádkovou říši kletbu, všechno se změní. Všechny pohádkové bytosti jsou přeneseny do reálného světa a nepamatuji si ani kým doopravdy jsou. Jenom dcera Sněhurky, Emma, může zachránit všechny pohádkové postavy. Stačí k tomu jenom malý kluk, jedna pohádková kniha a touha věřit.

,,...tak si mě najdeš?" dokončila za něj Sněhurka a pousmála se.
,,Ano," řekl Krasoň. ,,Vždycky."

Asi před rokem jsem viděla celý seriál, který jsem během chvilky zhltla. Takže, když jsem v knihovně uviděla knížku, musela jsem si ji hned půjčit. Ukázalo se. že jsem udělala jedině dobře.

Na vzhledu knihy se mi nejvíce líbilo, rozdělení kapitol. V každé kapitole byli psané momenty z minulosti a zároveň z přítomnosti, které na sebe nádherně navazovaly. Četlo se to strašně dobře a zároveň jsem se díky tomu dozvěděla spoustu nových informací.

,,Jeden den bylo všechno v pořádku. A druhý den už ne."

Styl psaním, jakým je kniha napsaná je úžasný. Příjemný a čtivý. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a naprosto jsem se vžila do děje a životu postav. Byli tam chvilky, kdy jsem byla napjatá, dojatá, nadšená i zklamaná, prostě všechno, co bych od knihy čekala. Jediná věc, která se mi na knize nelíbila, byl konec. Něco jako pokračování v dalším díle, který není? Děláte si ze mně srandu? Já POTŘEBUJU číst dál.

Postavy byly perfektně popsány. Každou z nich jsem si dokázala živě představit. Nesnášela jsem Reginu, za její zlé chování. Soucítila jsem s Mary Margaret. Řešila jsem konflikty společně s Emmou. Věřila jsem společně s Hanrym.

,, ,Potřebuju lék,' řekla konečně Sněhurka. ,Na lásku.'
Rampelník se dal do smíchu. ,Láska!' vyprskl.
,Tak krásná, milá věc. Tak úžasná, tak bolestná. Nemám pravdu?' "

Vzhledem k tomu, že jsem kvůli knize byla vzhůru do půlnoci, abych ji dočetla, můžu říct, kniha byla pro mě TOP. Určitě se přidala do mé sbírky Oblíbené a dávám ji 5*. Jedna z dalších knih, která ve mě něco zanechala.