Koroner, propracovaný příběh, který má hloubku

recenze

Koroner (2014) / Stefanie G.
Koroner, propracovaný příběh, který má hloubku
"Danny Wills, 14 let, byl nalezen oběšený na prostěradle uvázaném na okenní mříži své cely v Portsheadském nápravném zařízení. Hrůzný nález objevil Jan Smirski, který pracoval v tomto soukromém nápravném zařízení jako údržbář a který se šel právě podívat na ucpanou toaletu." - Koroner, str. 9

*NOVÝ KORONER VE MĚSTĚ*
Začátek Koronera je opravdu poutavý! Rozhodně bych ho nečekala. A příchod Jenny a jejího předchozího života má taky něco do sebe. Vlastně pozorujete ženu, která je v oboru koronera nová a dříve pracovala jako právnička. Byla jsem nadšená, že jsem se dozvěděla tolik nových věcí, jak takový úřad funguje, a co vlastně koroner dělá, co má za úkol. Navíc Jenny byla jednoznačně svérázná osoba, co si nenechala nic líbit. Mnoha lidem šel ten její zvědavý nosík na nervy. To díky ní příběh nabíral zajímavé směry a člověk se pomalu ale jistě dozvídal, že vše není tak jednoduché, jak se může zdát.

*PROPRACOVANÝ PŘÍBĚH, KTERÝ MÁ HLOUBKU*
Pokud si chcete přečíst příběh s detektivní zápletkou a s náhledem do osobního života hlavní hrdinky, Koroner je jednoznačně pro vás.
Je to propracovaný příběh do posledního detailu a má svoji hloubku. Jenny není taková ta jednoduchá a bezproblémová žena. Ani náhodou. Má své problémy a za sebou složitý rozvod, po kterém se nervově zhroutila. Sama se snaží postavit na vlastní nohy, hodit manželovy nevěry a jeho vliv na ni za hlavu, vypořádat se s nepořádkem, který po sobě zanechal její předchůdce v Úřadu koronera a v neposlední řadě dát si pět a pět dohromady, aby vyřešila ten zapeklitý případ se záhadným úmrtím Kathy Taylorové.

*POSTAVY OKOLO JENNY*
Postav je v Koronerovi opravdu hodně! Až se člověk občas ztrácí. Navíc jsou jakoby ve třech kategoriích - Jennini kolegové z práce, podezřelí a ostatní lidé, kteří s případem souvisejí, a pak Jennino okolí mimo práci a v soukromém životě. V první kategorii je to především její asistentka Alison. Ve druhé se objevuje nejvíce lidí a za zmínku stojí například patolog Peterson, Frank Grantham, matka Dannyho a rodiče Kathy. Třetí kategorie je také široká, jelikož obsahuje Jennina bývalého manžela, jejího syna Rosse a sousedy v jejím novém bydlišti. Především toho hezkého, sympatického a pracovitého Steva.

*POCITY, POSTŘEHY A DOPORUČENÍ*
Uf, no řeknu vám, že dočíst tuto knihu byla fuška. Ale ne proto, že by byla špatná nebo mě nebavila. Měla jsem málo času a tak nějak ještě doháněla resty.
Kniha sama o sobě byla čtivá, ale i přesto byla jiná, než ostatní knihy, co jsem doposud četla. Nejspíš bych to vyjádřila tak, že začátek byl takovým tím klasickým uvedením do děje se špetkou napětí. To bylo super, protože jste byli hned představeni případu, který Jenny bude v knize řešit. Když jsem knihu odložila, a pak se k ní vrátila, neměla jsem problém si rozvzpomenout, co se dělo v příběhu předtím (i když jsem ji odložila i na čtyři dny). Což pro mě bylo velkým plusovým bodem. Jenže pak je tu i mínus. Sice malé, ale je. Jakmile jsem totiž knihu odložila, neměla jsem takové to nutkání, abych se k ní ihned vrátila. Prostě mi pauza ve čtení nevadila. Nevím, jestli jsou takto psané všechny krimi a detektivky, ale mě to docela mrzelo. Navíc se mi celý příběh četl dost pomalu (nekecám - četla jsem tuto knihu dobré dva týdny!). Tím ale knihu nekritizuji, protože co se týče případu a příběhu, byla kniha opravdu úžasná! Pořád se motáte dokola, hledáte důkazy, vraha a vše vypadá, jakoby v tom měli prsty ti na vyšších místech. A konečné rozuzlení? No páni, to jsem vážně nečekala!
Kromě výše zmíněných menších negativ nemám, co bych knize dál vytkla. Bylo jednoduché se začíst, i když stránky utíkaly pomalu a Jenny mi byla a nebyla sympatická. Jak kdy. Ovšem autorovi se musí nechat, že pokaždé, když jsem se začetla, mě do sebe kniha vtáhla tak, že jsem si připadala, jako bych tam doopravdy byla. A navíc jsem se dozvěděla i několik zajímavostí ohledně britského systému koronera.
Knihu tak s těmito pocity mohu jen a jen doporučit! :) Pokud máte rádi detektivky, napětí a zamotané případy, kdy nevíte, kde máte očekávat vraha, tato kniha je ideální! A pokud byste si rádi přečetli svoji první detektivku, jako jsem to udělala já, Koroner rozhodně nebude špatná volba! :)

Stefanie G.

Recenze na http://stefanie-g-books.blogspot.cz/2014/04/m-r-hall-koroner-rc-review**l

HODNOCENÍ NA BLOGU: 4,5 hvězdičky

Komentáře (0)

kniha Koroner recenze