Korektor

recenze

Korektor (2014) 5 z 5 / Waver
Korektor

V dobách, kdy spousta z nás, náctiletých (někdy nejen nás náctiletých, ale převážně se jedná právě o nás), jen vysedává u počítače, tupě zírající na facebook nebo ''surfujíc'' na internetu (jak vždycky říkával náš učitel grafiky sUrfujících, to U je nesmírně důležité) se zrodila spousta internetových komiksů - od Kyanidu a štěstí (což není pouze komiksová záležitost, pro upřesnění) ale také božský Korektor.

Přiznávám, že nejsem příliš komiksový typ, pokud nepočítáme zmiňovaný komiks Kyanid a štěstí, který - stejně jako Korektora - čtu s oblibou na internetu, když nemám nic lepšího na práci. Oba tyto komiksy si podle mě nejde nezamilovat, už kvůli jejich zpracování a v případě Korektora především díky jeho poznámkách, které opravdu nemají v žádném bodě chybičku.

Korektor má skutečně v oblibě sarkasmus, škodolibost a díky svým znalostem světa a života dokáže odpovědět na cokoliv. Je to skutečný cynik, někdy může působit agresivně... zvlášť pokud jde o chyby. Svými názory a vystupováním dokáže ale velice dobře pobavit.

Korektora jsem původně četla na internetu - konkrétně na facebooku - a nadšeně jsem vyhledávala každý nový příspěvek, protože upřímně - když jsem psala, že je Korektor božský, myslela jsem to smrtelně vážně. Už při čtení na facebooku jsem ho zbožňovala a některé příspěvky jsem dokonce četla i pětkrát a více, ale opravdový BOOM jsem zažila až tehdy, když jsem Korektora držela vydaného v ruce. Přečetla jsem ho ještě ten den, co mi přišel domů - a přečetla jsem ho rovnou dvakrát za sebou. Nešlo to jinak! A skvěle jsem se pobavila a zasmála.

To, že je Korektor skutečně úspěšný dokazuje i úžasný počet likeů na jeho facebookové stránce, kam jeho autoři své jednotlivé stripy publikují. A upřímně - je velice snadné podlehnout jeho výrazům a cynickým poznámkám, z niž jsou některé skutečně naprosto k nezaplacení. Proto také není divu, že dávám Korektorovi jasných pět z pěti hvězdiček.