Konec dobrý, všechno dobrý

recenze

Koruna (2017) 3 z 5 / ilosek
Koruna

Konečně tu před sebou máme poslední díl ze série Selekce, která nás provázela hned dvěma generacemi a dvěma příběhy o výběru životních lásek. Jak autorka uzavřela tento příběh a dočkali se všichni svého happy end-u?

Opět se vracíme na zámek v Illeyi, kde se princezně Eadlyn rapidně zužují možnosti výběru svého partnera a budoucího krále. Ale princeznička je nerozhodná a nemůže si mezi jednotlivými uchazeči vybrat. Na každém je přeci něco, co se ji líbí. Nepomáhá ani fakt, že její rodiče se trápí, a tak musí převzít jejich povinnosti už v tak raném věku. Jak se s tím vším má poradit? Jak může dosáhnout svého šťastného konce?

Koruna jakožto závěr série plná princů, princezen, jídla a šatů, by měla být třešnička na dortu. Bohužel se tomu tak nestalo a já po dočtení knihy měla vážně smíšené pocity.

Eadlyn díky bohu už nebyla ta namyšlená, rozmazlená holčička, která měla vše na co si ukázala. Konečně ukázala světu svoji novou tvář a dokázala všem, že umí být i milá, pracovitá a dokonce i zábavná. Celkově je kniha zaměřena více na postavy, o kterých se dozvídáme spoustu nových a zajímavých informací a máme taktéž více možností si oblíbit jednotlivé favority.

Čtivost taky zůstává stejně dobrá. Téměř tři sta stran uteče jako voda a než se nadějete, koukáte na poslední větu a nechápe, že už nic dalšího není.

Tím ale pozitivní stránka končí a vrhneme se to, díky čemuž dostala kniha pouze tři hvězdičky. První je nedostatek akce. Zápletek je sice dost a občas jsou i originální, ale neobjevují se žádné vyhraněné situace, u kterých čtenář zatajuje dech a překvapeně kulí oči.

K tomu jsem měla pocit, že posledních pár stránek už autorka neví co psát a snaží se všechno urychlit jen aby to už měla za sebou a mohla to odeslat do tiskárny.

A vtělit se do hlavní hrdinky? Nevím jestli to bylo mnou, ale celou dobu jsem si připadala jako bych byla jen nestranný účastník a ne součástí velkolepé soutěže o princeznino srdce.

Stále mám smíšené pocity, co se Koruny týče, ale řekla bych že byla lepší než první díl, do kterého jsem kolikrát musela nutit. Ale Selekci to nesahá ani po kotníky, takže jsem ráda, že série už je ukončená. Autorku mám hodně ráda, ale už to chce něco nového.