Knižní recenze od R

recenze

Žena v okně (2017) / Reniee
Žena v okně

Moc jsem se těšila, až tato kniha vyjde, zaujala mě jak podle anotace, tak podle obálky, která je fakt moc pěkná. A knížka nezklamala…
Anna Foxová je dětská psycholožka, která žije sama a skoro rok již nevychází ze svého domu. Trpí tzv. „agorafobií“, což je strach z otevřených prostor, který respektive u ní vede k panice až k bezvědomí. Je tedy zavřená ve svém vlastním světě, ve svém domě, kde se cítí v bezpečí. Své dny tráví popíjením vína, sledováním starých černobílých filmů a chatováním na fóru Agora, kde se sdružují lidé se stejnými psychickými problémy, se kterými si Anna píše a co by doktorka, jim pomáhá. Mezi její denní činnosti patří také sledování sousedů pomocí svého Nikonu a teleobjektivu. Jednoho dne se přistěhují noví sousedi – Russelovi, matka, otec a dospívající syn, a od toho dne se strhnou události, které vás naprosto pohltí. Anna něco zahlédne…ale co, to už si budete muset přečíst sami. Příběh je napínavý a hodně psychologicky propíraný. Chvílemi mě dohnal až k slzám a knížku bylo těžké odkládat. Závěr byl pro mě naprosto nečekaný.
Anna mi jako postava byla sympatická, chvílemi jsem jí i litovala, hlavně v těch okamžicích, když jí nikdo nevěřil a když už ani ona sama nevěřila sama sobě.
Musím se přiznat, že po přečtení prvních stran jsem byla z knihy mírně rozpačitá. Bylo to takové zmatené, nepochopitelné a těžce se mi to četlo. Což ale po těch pár stranách odeznělo, začínala jsem rozumět a do příběhu jsem se začala postupně dostávat, až mě dostal úplně.
Knihu určitě doporučuji, moc se mi líbila a už teď se těším na filmové zpracování, které by mělo vyjít na podzim 2018.