Knižní recenze od R

recenze

Za zavřenými dveřmi (2017) 5 z 5 / Reniee
Za zavřenými dveřmi

Jack a Grace vypadají přede svými přáteli a okolním světem jako velmi šťastný a dokonalý pár, však ale skutečnost je úplně jiná. Když si Grace Jacka vzala, její život přestal být jejím životem a od základu se změnil.
Knihu jsem si chtěla přečíst hned poté co jsem na ní uslyšela reklamu v rádiu. Na Youtube jsem si i shlédla různé recenze a když se mi kniha dostala do rukou, s chutí jsem se do ní začetla.
Zpočátku mě to ale moc nebavilo. Naštěstí se to ale po pár stranách rozjelo a příběh upoutal mou pozornost.
Jack mi ale vůbec nepřipadal okouzlující, protože jsem věděla, ještě, než jsem začala knihu číst, že je s ním něco v nepořádku. Že Jack není žádný svatoušek je patrné už z anotace, a tak jsem jen s napětím očekávala, co se z něj vlastně vyklube, ale i tak mě dost překvapilo, jak velký psychopat to pak vlastně byl.
Jacka jsem se bála, ale Grace jsem obdivovala. Protože i přes to všechno co prožívala, zachovala si zdravou mysl a sílu se Jackovi postavit. Přes všechno utrpení dokázala před přáteli předstírat šťastnou manželku a nedat na sobě nic znát, a za to měla Grace můj velký obdiv.
Další moje sympatie si získala Ester, která se Jackem nenechala až tak úplně ošálit.
Z příběhu mě mrazilo na zádech. Příběh je varováním pro všechny, co se dívají na věci a na lidi jen povrchově a nechají se oblbnout jen pouhým zdáním. Měli bychom si uvědomit, že kolikrát nejsou věci takové, jaké vypadají nebo jaké budí zdání na první pohled. Co se týče manželství Jacka a Grace, bylo v něm hodně podezřelých věcí, které si ale bohužel nikdo neuvědomoval a nechal se oblbnout Jackovo galantností, laskavým chováním a jeho postavením, co by prestižního právníka obhajujícího týrané ženy.
Knížka stojí za přečtení a k zamyšlení. Něco podobného se klidně může stát komukoliv a je tedy potřeba být neustále ve střehu a všímat si i zdánlivých maličkostí, protože i na nich může záviset něčí život. (viz. Ester na konci knihy).