Knižní recenze od R

recenze

Cesta vojáka (2017) / Reniee
Cesta vojáka

Cesta vojáka je skutečný příběh skutečného člověka, respektivě českého výsadkáře Michala Černého.
Popisuje zde svůj vstup do armády, svou vlastní cestu, od nástupu do základní vojenské služby k paragánům, až po službu profesionálního vojáka, během níž se zúčastnil 4 misí v Afghanistánu.
Tvrdý výcvik, dřina a odloučení od rodiny. Tato kniha vám pomůže tak trochu nahlédnout do zákulisí armády, vojenských výcviků a nebezpečných misí.
Kniha je psaná srozumitelně a čtivě a je osazena i pár barevnými fotografiemi z misí v Afganistánu.
Po přečtení této knihy určitě budu na vojáky koukat jinak než doteď, a hlavně s větší úctou a obdivem. Povolání vojáka přináší oběti, a hlavně riskuje to nejcennější co má, a to vlastní život.
Když jsem v knize četla o pomoci armády při povodních, udivilo mě, jak se k nim někteří lidé nehezky chovali. Nechápu takové lidi a všechna čest těm co pomáhají i v takových situacích, kdy se vděku nedočkají.
Cesta vojáka je zajímavá knížka, poučná a určitě se bude líbit i "nevojákům", prostě všem, který si rádi přečtou příběh z reálného života.