Knižní recenze od R

recenze

Kouzelný náramek (2017) 3 z 5 / Reniee
Kouzelný náramek

Kouzelný náramek vydalo nakladatelství Leda v roce 2016. Je to román pro ženy a ačkoli je jako autor uvedeno ženské jméno, autorem je muž, což mě velmi překvapilo. Viola Shipman je jméno jedné z autorových babiček. Jeho babičky a jejich náramky s přívěsky byly autorovi inspirací pro sepsání této knihy.
Kouzelný náramek je rodinný příběh, vztah tří žen, tří generací. Babička, dcera a vnučka a náramek s přívěsky, z nichž každý měl svůj dojemný příběh a minulost.
Arden začne mít obavy o svou matku Lolly a tak společně s dcerou Lauren po dlouhé době navštíví Lolly ve svém rodném domově. Lolly už je stará a zapomíná. Doktorka doporučila, aby Lolly oživovala své vzpomínky a ta tedy začala Arden a Lauren vyprávět příběhy, které nesly přívěsky na jejím náramku. Každý přívěsek byl věnovaný za nějaké mimořádné události, měl svůj význam a svůj dojemný příběh.
Díky těmto příběhům se ženy lépe poznaly, příběhy stmelily jejich vztahy a Arden s Lauren konečně našly sami sebe, což významně změnilo jejich životy.
V tomto příběhu je obzvlášť krásný vztah mezi Lauren a Lolly - vnučkou a babičkou.
Je to taková oddychovka, žádná těžká četba a spíš pohádka než skutečný život.
Z počátku se mi kniha zdála být zajímavá, ke konci už to ale začínalo mít nádech harlequinek a pohádek, tak mě to trochu zklamalo.
Příběh je vlastně o tom, jaký by měly být vztahy v rodině a o našem postoji vůči životu. Bohužel, ale realita je úplně jiná, proto je příběh takový naivní, přeslazený a samozřejmě se šťastným koncem, který se dá předpokládat. Ale i když je příběh hodně naivní, tak ale myšlenky v něm určitě stojí za pozornost a k zamyšlení se nad vlastním životem.