Kniha se zajímavým příběhem ale trošku odfláklým zpracováním

recenze

Deník strážného anděla (2010) / Bublushka (385 views)
Kniha se zajímavým příběhem ale trošku odfláklým zpracováním
Knížka vypráví příběh strážného anděla. Dívka jménem Margot předčasně zemřela a stala se strážným andělem. Vrátila se v čase a měla být andělem sama sebe.
Tato kniha je opravdu náherná. Zvlášně pojatý příběh o andělu vrátivším se v čase aby chráníl své minulé já se čte velmi svižně. Příběh skvělě osýpá a čtenář dýchá spolu s Margot, která jak roste tak dělá chyby a život se s ní za to nepáře. S podobným příběhem jsme se ještě nesetkala a hodně mě překvapil. Příběh byl velmi realistýckí a četl se velmi rychle. Místy se od něj težce odtrhávalo. Ale překlad byl nepovedený protože se v něm objevilo až moc hrubek které někdy vážně bily do očí. Když jsem knihu četla, žila jsem ten příběh s Margot a moc si přála aby se vše změnilo k lepšímu. Jen bylo smuté že příběh neměl moc velkou pointu. Margot jako anděl vlastně nic pořádného nezmohla a že se ke konci stala takovou týpkyní bylo mírně naivní. Ale nemůže být vše dokonalé a toto kniha je pouze příjemné čtení od autorky, která má však potenciál vypiplat se na skvělou úrověň.

kniha Deník strážného anděla recenze

MartinaF
10.06.2013

Momentálně ji mám rozečtenou a z těch chyb jsem opravdu zoufalá - smých = smích, slarší = starší, kolpýtl = klopýtl. Ale nikdo není dokonalý a chyby v knížce jsem ochotná odpustit, pokud mě zaujme děj, což se pomalu daří.

Bublushka
09.03.2013

NJN co se dá dělat...nikdo není dokonalý

binysek
08.03.2013

skoro bych řekla, že titulek by seděl i na tuto recenzi i na ostatní recenze autorky - překlepy, hrubky nechybí