Kniha, o které všichni lžou

recenze

Ostrov Lhářů (2015) / Jackelin
Kniha, o které všichni lžou
O této knize jste už asi všichni slyšeli. Všichni o ní mluví a nikdy si nemůžete být jistí, zda ten člověk zrovna lže či ne. Nic moc jsem o knize nevěděla a to ještě zvyšovalo mou zvědavost. Není tedy divu, že když jsem ji spatřila v seznamu nabízených e-knih k recenzi, měla jsem jasno. Musela jsem si Ostrov lhářů přečíst.

Po propagační stránce se kniha opravdu překonala a co po té příběhové?
Hned ze začátku musím říct jedno – už dlouho jsem nepřečetla knihu za takovou chvilku, jako právě Ostrov lhářů. Opravdu jsem ji měla přečtenou jedním dechem.

Kniha je sepsána vcelku jednoduše, takže zde nenajdete příliš zdlouhavých vět. Možná vám ze začátku bude připadat, že je text napsán trochu zmateně, ale v průběhu zjistíte, že je to účel a že je to vlastně hrozně promyšlené.

Příběh vypráví o krásné bohaté rodině a jejich navenek dokonalému soužití. Ale v knize je krásně popsáno, jak negativní účinek může mít bohatství na lidi a jak můžou peníze ovlivnit jejich životy.

Upřímně od začátku až dokonce jsem byla napjatá, jak to vlastně všechno je. Těšila jsem se, až se dozvím, jak to skončí. Také jsem přemýšlela, proč je jako žánr udáván thriller, když mi to zatím připadalo spíše jak nějaké romantické young adult. Pak přišla poslední část knihy s názvem „Pravda“. A já byla překvapena a dojata. Říkala jsem si, proč jen jsem knihu dočítala, že by mi bylo lépe, kdybych to nevěděla (Samozřejmě, že bych nutně potřebovala znát konec, to bych nevydržela. Ale zkrátka všechno moc prožívám). No a tak jsem po dočtení knihy nevěřícně zírala do stropu a nechávala po mém obličeji stékat slzu.

Přesto, jak rychle jsem knihu přečetla, tak mi neuvěřitelně dlouho trvalo sepsat recenzi. Zkrátka jsem si nějak nedokázala uspořádat myšlenky v hlavě. A asi je nemám pořádně uspořádané ani teď, protože kdybyste se mě zeptali, co se mi na knize tak líbilo, nedokázala bych odpověď. Řekla bych jen „Přečti si ji a uvidíš! Stojí to za to!“

Komentáře (0)

kniha Ostrov Lhářů recenze