Kniha, která vás dokáže proměnit

recenze

Den, kdy jsem se naučil žít (2015) 5 z 5 / ZbynekKonvicka
Den, kdy jsem se naučil žít

Na knihu jsem četl na facebooku v diskuzích dost chvály a doporučení, tak jsem byl přirozeně dost zvědavý. Od prvních stran se četla velmi lehce a příjemně. Autor dokáže se slovy příjemně klouzat po vyprávění příběhu jako jachta po vlnách na klidném moři. Brzy se do příběhu ponoříte a jste napjatí, co se bude dít na každé další stránce. Nejvíce mě asi bavily rozhovory s tetou hlavního hrdiny, její vhledy, laskavost a moudrost. Některé její citáty by mohl mít kdekdo z nás na psacím stole před sebou a připomínat si je každý den, aspoň ve mně tato postava velmi rezonovala. Stejně jako hlavní hrdina, jeho altruismus a nezištnost. Velmi osvěžující je i přístup k práci či klientům hlavního hrdiny, který vám bude dávat smysl. Ostatně jako celé poselství knihy. Její myšlenky jsou na jednu stranu hluboké a na druhou vlastně velmi prosté, a v tom je jejich největší síla. Pokud se chcete zastavit, zameditovat si u dobrého příběhu a nechat v sobě rezonovat velmi duchovní myšlenky knihy, nebudete určitě litovat. Sám bych knihu zařadil ke skvostům jako Alchymista od P. Coelhe nebo Mnich, který prodal své ferarri.

ClavusHřebík
08.04.2022

Jsem opravdu rád, že jsem se proměnit po vzoru téhle knih nenechhal proměnit. Myslím že kdybych si ty žvásty bral k srdci tak bych už dávno skočil z mostu.