Kladivo na čaroděje 7 - Síť přízraků dočtena

recenze

Síť přízraků (2014) 3 z 5 / jiri.one
Síť přízraků

Kniha je opět plná zajímavých a originálních nápadů, navíc v ní vystupují čarodějnice, což je téma pro naši českou kotlinu hodně příznačné a pro mě osobně velmi přitažlivé. Čarodějnice jsou zase pojaty o trochu jinak, než jak si je asi většinou představujeme, ale o to je příběh zajímavější. Nicméně originální byl už první příspěvek Ondry S. Nečase do Kladiva, nedostatkem originálních a zajímavých nápadů jeho díla rozhodně netrpí.
Jeho díla trpí trochu nevhodně konstruovanými větami, takže se trochu hůře čtou, zbytečně dlouhým budováním atmosféry na úkor děje a také až přílišným komplikováním a překombinováním děje samotného. Všechny tyhle neduhy najdete v této knize také, ale rozhodně už né v takové míře. Jde vidět, že se Ondřej S. Nečas trochu vypsal a dává si asi na tyhle věci větší pozor.

Ve finále můžu říct, že Síť přízraků je plnohodnotným dílem Kladiva na čaroděje, který stojí za to si přečíst. Moje hodnocení je 60%.
A ještě jednu výtku si neodpustím a to, že Walter nedostal v knize skoro žádný prostor a měl tam opravdu jen pár štěků, což je škoda - Ondro, bez Nekra to přece nejde! :-)