Když šeptá listí

recenze

Když šeptá listí – Příběh stromů a mého života (2017) / HanaBourková
Když šeptá listí – Příběh stromů a mého života

V Nakladatelství JOTA vyšla knižní novinka Hope Jahrenové „Když šeptá listí“.
Jedná se sice u spisovatelky o prvotinu, ale velmi výraznou v oblasti vědy a výzkumu. Uvedený titul je z oblasti zkoumání naší přírody.

Hope Jahrenová v tomto titulu otevřeně hovoří o svém životě, od dětství na venkově, poznáváme její nekompromisní rodiče. Hovoří o radostech a utrpení který ji přináší současný život jako výzkumné pracovnici.

Autorka obětuje svůj život a zájmy pro bádání o přírodě, velmi intenzivně prožívá vztah s rostlinami, osivem a půdou. V laboratoři poznáváme velkou sílu přírody. Toto vše nám může představit skutečný příběh Když šeptá listí.

Světově uznávaná vědkyně provádí ve své laboratoři výzkumy studováním, detailní rozbory stromů, květů, semen, a půdy. Výzkum není jenom kladný výsledek navazující na úspěch a slávu. Jedná se o vzrušující chvíle při badatelském činnosti, přijde i zklamání.

Je to velmi zajímavé čtení, neuvěřitelně upřímné. Všechny její přírodní postřehy a výzkumy oživují každou stránku této zajímavě lákavé knihy. Poznáváme skutečnou sílu a moc naší přírody.