Když se vysněný domov stane noční můrou...

recenze

Sama v černém lese (2018) / knihomolka_elka
Když se vysněný domov stane noční můrou...
,,Najednou se polekaně probere, přesvědčená, že má něco na tváři. Ječí a odhání to, než jí dojde, že jsou to její vlastní vlasy. Ale pak její mozek zaznamená, že je špatně něco jiného. Neve je v naprosté husté tmě. Šokem se na pohovce vymrští do sedu. Polije ji čirá, ledová hrůza, když si uvědomí, že v místnosti někdo je.“

Ten pocit plný adrenalinu, když se nacházíte sama uprostřed pustiny v ošklivé chaloupce s nedostatkem elektřiny a jídla, a děsivým pocitem, že vlastně nejste tak úplně sami. O co víc je tento pocit skvělý, když samotné děsy neprožíváte vy, ale hlavní hrdinka Neve na třista sedmnácti stranách této bravurně napsané knihy.

Neve je vlastně takový ztroskotanec. Poté, co ji opustil manžel, bydlí v bytě své sestry s její vzornou rodinkou. Ta bohužel nemůže vystát Neviny trampoty, a tak se všichni tiše modlí za den, kdy si Neve konečně najde vlastní bydlení. To jí nakonec doslova spadne do klína. Když se na mostě Waterloo setká se záhadnou ženou, která jí daruje svoji chaloupku u Hlodáše… Darovanému koni na zuby nekoukej, tím se Neve snaží řídit poté, co se po náročné cestě objeví před chaloupkou a možná by se jí to i dařilo, kdyby se v chaloupce nezačali dít podivné věci.

Titulní strana knihy hlásá heslo „ když se jí vysněný domov stane nejhorší noční můrou“ a tím skvěle vystihuje podstatu této knihy. Co byste dělali vy, bez peněz někde v pustině, v domečku, který nutně potřebujete, kdyby se v tom vašem útočišti děly tak podivné věci, že byste začali přemýšlet o svém vlastním psychickém zdraví?

Kniha mě pohltila od začátku do konce a přečtenou jsem ji tak měla až neuvěřitelně rychle. Tato kniha vás prostě vtáhne do děje a nepustí, až do okamžiku, kdy dočtete poslední slůvko. Několikrát během čtení jsem se přistihla při hádání toho, KDO TO JE, vždycky jsem si byla stoprocentně jistá, že jsem knihu prokoukla. Ale věřte nebo ne, nepovedlo se mi to. Kniha je tak skvělá, že si ji prostě musíte všichni přečíst. Jediné, co jsem u této knihy nepochopila je fakt, že se na jejím přebale neleskne zlatá pečeť oznamující bestseller.

Komentáře (0)

kniha Sama v černém lese recenze