Když se smíchá romance s thrillerem...

recenze

Šest let (2014) / Jitulisko
Když se smíchá romance s thrillerem...
Jake, profesor na škole, oblíbený svými žáky a uznávaný kolegy. Příjemný chlap, který budí dojem, že byste ho rádi poznali. Vysoký, pohledný. Má to však háček. V srdci chová jednu dívku, Natálii. Takže dámy si musí nechat zajít chuť. Byl dokonce na její svatbě s jiným. Tam jí slíbil, že ji nechá na pokoji. Půjde dál… Jenže jednou zahlédl úmrtní oznámení. Podle všeho zemřel její manžel, ten za kterého ho vyměnila. Na povrch vyplouvají jeho potlačené city. Chce ji vidět, podpořit, možná ve skrytu duše doufá i v něco víc…

Jenže naráží na nečekané překážky. Nechápe jak je to možné. Zbláznil se snad? Bylo to jejich léto před 6 lety jen výplodem jeho fantazie? Je opravdu možné, že nikdo nic neví?

Kniha se ze začátku jeví jako sladká romantika. Celou dobu cítíte touhu Jakoba. Lásku hluboko skrytou, avšak ani v nejmenším nepolevující. Tento muž Vám přiroste k srdci a je možné, že byste si takového, dámy, sami přály..

Posléze kniha začne nabírat spád. Z krásné romantiky začne být boj o holý život. Rozplétání tajemství a pečlivě schovaných pravd… Jak však není člověk, který by se spokojil s málem. Proto jde za svým cílem přes překážky, které by leckoho odradily. Silná láska na Vás doslova křičí (ach….). Jo Romantické „slaďárny“ nemám ráda. Budí to ve mně bezmoc, tady v té knize jí je celkem dost. Tiše si povzdechnu a jen vím, že budu snít o takovém princi jako je Jakob.

Zároveň je zde však, řekla bych, až strhující napětí. Po přelouskání několika zdánlivě klidných stran, se začne děj ubírat do thrillerové podoby. Celý děj je propojen až do doby cca 25let zpátky. Chytáte se každé nitky a čekáte, kdy tedy kdo, kam, co a proč… Celkově zdařile propracované.

Celkové hodnocení… Mno jo kniha byla dobrá, ne to bych křivdila, byla MOC dobrá. Psaná velice příjemně, čtivá až neskutečně. Pár dní mi asi bude Jak vyset v hlavě….


Takže doporučuji, nechte se unést nad napínavým příběhem jedné neutuchající lásky a jeho bojem o ni, až na hranici možného…..


JItulisko.blogspot.cz

Komentáře (0)

kniha Šest let recenze