Když něco chceš, musíš si to vzít

recenze

Poslední paní Parrishová (2018) / HelenaHH
Když něco chceš, musíš si to vzít
Amber chce majetek a spokojený život. Amber má plán. Amber skrývá velké tajemství. Daphne má všechno, a přesto po něčem touží. Která z nich bude Poslední paní Parrishová?

Pohlednicové předměstí. Obrovské domy bohatých rodin, upravené trávníky, natřené ploty a vzorné děti. Luxus a pohodlí, pro které se Amber narodila (aspoň dle jejího názoru) a rozhodně si je zaslouží za všechno, co už zažila. Amber je rozhodnuta, že tentokrát se do jednoho z těch domů dostane, stane se bohatou paničkou bez starostí a s neutuchajícím proudem peněz. Tentokrát to vyjde, jen se musí držet plánu.

„Čirou náhodou“ se seznámí s Daphne Parrishovou, jejíž manžel Jackson je nejbohatší muž a největší sympaťák široko daleko. Amber použije lsti, aby se s Daphne dala dohromady a staly se z nich kamarádky. Pomalu se jí snaží vklínit do rodiny, aby jí nenápadně odlákala manžela. Co když je ale sama součástí nějakého většího plánu, aniž by to tušila?

Daphne si žije v luxusu, má svou charitu, fitko, přítelkyně z vyšších vrstev, pozorného manžela, jenž ji pravidelně zahrnuje dárky a dvě krásné dcerky. Co víc by si mohla přát... Jak by ale řekl Shakespeare, je něco shnilého ve státě dánském, a ani dokonale vypadající předměstí takové nemusí na druhý pohled být. Co se skrývá za okny pastelově natřených domků? Kde žije zrada, lest a bolest? Kam až jsou někteří ochotní zajít, aby si udrželi postavení a tvář před veřejností?

Skvěle vystavěný thriller Poslední paní Parrishová zve ke složité psychologické hře, kde nebudete mít ani dvě stránky za sebou jistotu, kdo mluví pravdu, je v právu a kdo myslí své konání upřímně. Autorky, sestry ukryté pod pseudonymem Liv Constantine, napsaly vskutku nevšední příběh. Poslední paní Parrishová, vycházející v nakladatelství Domino, je thrillerem o zradě, nenávisti, zvrácené lásce a plánech, které se vůbec nemusejí vyplatit.

Autorky zvolily zajímavý styl vyprávění, které udrží čtenáře v pozornosti. Zkušení luštitelé detektivních zápletek se možná budou snažit odhadnout nějakou blížící se zradu, protože v tak navenek dokonalém světě prostě musí být něco špatně. Ale nemusíte se bát, že byste na všechno přišli příliš brzy. Napětí vydrží až do posledních kapitol, dokud samy hrdinky neodhalí šokující pravdu.

Poslední paní Parrishová je velmi zdařilým sesterským debutem, jenž potěší milovníky nečekaných zápletek, mistrně vypointovaných konců a hrdinek, které se umějí rvát za svůj osud.

Slunce vychází nad klidné ulice, jimiž se za chvíli budou prohánět načančané děti se svými chůvami, ozařuje dokonalá manželství. Amber spřádá plány, jak získat vše, po čem její srdce prahne. A vy se vydejte na tu nesnadnou misi s ní, rozhodně nebudete litovat.

Zdroj: https://herynkova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=657452

Komentáře (0)

kniha Poslední paní Parrishová recenze