Kdo si hraje nezlobí, ale kdo čte, ten se bojí...

recenze

Konspirace Umbrella (2014) / ciniminisek
Kdo si hraje nezlobí, ale kdo čte, ten se bojí...
Město Raccoon je zužováno záhadnými vraždami. Policie si neví rady a povolává vycvičené jednotky S.T.A.R.S.. Soukromě financovanou skupinu, řízenou těmi nejlepšími z nejlepších. Vysloužilí agenti CIA a FBI bojují proti terorismu a postupně díky jejich zdařilým zásahům, jsou povoláváni k nejrůznějším případům od potlačování nepokojů, až k vraždám. Tím se dostávají k vyšetřování záhadných vražd v Raccoon city. Mrtvoly se začínají objevovat na odlišných místech, těla mají ohlodané kosti a zatím to vypadá na divoká zvířata. Tomu ovšem pár jedinců nechce věřit, a jak brzy zjistí, měli pravdu…

Jill - Dcera velmi úspěšného zloděje, který se díky svým činům dostal do vězení a nemohl tedy svou dceru vést po jeho stopách, je čerstvě zaměstnána ve S.T.A.R.S. Její zkušenosti, které se naučila od otce, jí jsou kupodivu ku prospěchu a ve svém novém týmu je vítanou podporou. V týmu plném mužů různých charakterů a dovedností. Můžeme poznat Alberta Weskera, který celý tým vede necelých šest měsíců a roli kapitána si zasluhuje, jak se patří.

Když je předvoj v podobě Bravo týmu napaden, musí Jill s tím svým do akce, což si přejí od samotného začátku. Dostávají se na pozemky farmaceutické společnosti Umbrella a během chvíle zjišťují, že zásah nebude tak jednoduchý, jak se mysleli. Celý tým je zahnán do nedalekého sídla, který by neměl být několik let užíván. Všude je tma, ticho a zápach. Pasti v živé i neživé formě číhají na každém rohu a oni se už mohou jen modlit, aby všichni přežili…

Titul Resident Evil – Konspirace Umbrella v sobě skrývá nespočet pohledů a dějových linií, kdy jeden z nich patří Chrisovi, který nám odhaluje své myšlenky plné nedůvěry a svých pocitů. Právě Chris a jeho mladá kolegyně Jill, se nám svěřují nejvíce a víme tedy, že k celé akci mají nejen profesionální, ale také osobní důvody. Díky vyprávění ve třetí osobě, čtenáře časté střídání pohledů neruší.

Tvrdá akce si říká o nespočet mrtvol, což nám autor S.D.Perry také dává. Detailní vykreslení zvířecích mršin i lidských ostatků nenechá čtenáře chladným. Kniha je psána podle motivu veleúspěšné videohry Residel Evil a mohu říci, že hru si jistě neužijete tak, jako samotné čtení.


Mysl čtenáře se ubírá všemi směry a děsí se každé nové věty, jelikož drápy, krev, mrtvoly a pořádné zbraně jsou úplně všude. Příběh nese náznak fantasie a můžeme být svědky třeba oživlých mrtvol a zmutovaných zvířat.

Konspirace Umbrella ač se to nezdá, je psaná čtivým stylem a díky jejímu příběhu se od ní nedokážete odtrhnout. Zmrzačená část světa a prvky scifi zastiňují detailně vykreslené postavy, korupce a touha po moci a penězích. Tím se děj stává uvěřitelným, a o to víc si čtenář své prožitky s knihou užívá.

Residen Evil – Konspirace Umbrella není pro žádné slečinky, a proto si připravte prázdný žaludek a věřte, že u čtení této knihy budete mít okousaný nejeden nehet na prstech.

Komentáře (0)

kniha Konspirace Umbrella recenze