Kdo by chtěl ublížit dvojčatům?

recenze

Půlnoční palác (2014) / Maragad
Kdo by chtěl ublížit dvojčatům?
Půlnoční palác začíná v roce 1916 v indické Kalkatě. Banda vrahů se právě snaží najít a zabít právě narozená dvojčata. Proč? To se dozvíte na stránkách dalšího románu Carlose R. Zafóna, který se jmenuje Půlnoční palác.

O patnáct let později vyrůstá jedno z dvojčat – Ben - v Sirotčinci svatého Patrika. Čeká na den, kdy mu bude šestnáct a bude moct on a jeho kamarádi z dětského domova odejít a začít nový život. Všichni jsou členy tajného klubu Chowbar Society, který sídlí ve zřícenině nazvané Půlnoční palác. Už brzy ale bude jejich přátelství podrobeno velmi těžké zkoušce.

V den šestnáctých narozenin totiž vyplouvají na povrch tajemství Benovy minulosti a ze stínů vychází ďábelský přízrak kalkatských mlh. Rozjíždí se pátrání, během něhož Ben zjistí, že jeho osud je úzce spjat s vyhořelým nádražím Jheeteŕs Gate, které je mimo provoz od doby, co v něm před léty shořel vlak. Mezi obyvateli se šeptá, že vlak bývá někdy vidět v ulicích Kalkaty a ozývá se z něj křik tří set šedesáti obětí, které v něm zahynuly.

Půlnoční palác je volným pokračováním románu Knížete z mlhy, respektive druhým dílem série Kníže z mlhy. Stejně jako u prvního dílu, se i tentokrát jedná o mysteriózní román, v němž Zafón brilantně pracuje s hororovou, takřka mrazivou atmosférou. Opět nechybí hromada napětí a stejně tak ani dobrodružství – ostatně k tomu chlapecká parta jednoduše svádí. Zafón Půlnoční palác zaplnil celou škálou zajímavých postav – Ben je šprýmař se sklony k lhaní, další z hrdinů rád vypráví příběhy. Charaktery nemají barvu šedi, ale už od začátku je jasně rozdělené, kdo je na jaké straně. I přes to se ale stále jedná o román pojednávající o tradičním tématu, který se historií táhne již tisíce let. Půlnoční palác pojednává o věčném střetu mezi přisluhovači dobra a zla.

Půlnoční palác slibuje zajímavý čtenářský zážitek všem věkovým kategoriím a bude zajímavé sledovat, kam se autorovy cesty budou dál ubírat.

Zdroj recenze http://fantasy-maka.blogspot.cz/ a http://sarden.cz/

Komentáře (0)

kniha Půlnoční palác recenze