Kde hvězdy stále září

recenze

Kde hvězdy stále září (2014) / JiPu
Kde hvězdy stále září
Tato knížka mě sama o sobě moc nezaujala, ale jelikož jsem všude okolo slyšela, jak se na ní všichni těší, nevydržela jsem to a knihu jsem si pořídila. Určitě toho nelituji!

Myslela jsem si, že příběh v sobě bude mít velkou hloubku a že v každé druhé větě najdu nějaké skryté sdělení. Nevím proč jsem něco takového očekávala, ale tak nějak se mi takovýto styl psaní ke knize hodil. Možná to udělala ta úžasná obálka, kdo ví. :)

Děj samotný však byl něco trochu odlišného. Zkrátka takový realistický příběh o tom, jaké to je vyrůstat s matkou, která není schopná vydržet na jednom místě. Která vám nedá žádné zázemí, prostě moc nezvládá roli matky jako takové. A tak se seznamujeme s Callie, která ve svém životě nemá nic jistého. Neví, kdy najednou mámu popadne jedna z jejích depresí, která způsobí to, že se okamžitě stěhují někam jinam. Tak takhle Callie vyrůstá.

Pak ale přichází změna. Callie se dostává do péče ke svému pravému otci, kde konečně poznává význam slova mít domov. Poprvé má rodinu, poprvé získává nějakou kamarádku a poprvé se cítí doopravdy milována. Vymění tento nový život za svou matku?
Jak se vypořádá s nároky, které se na ní najednou budou sypat?

Myslím si, že každý čtenář si v knize najde něco, co ho zaujme. Kde hvězdy stále září je milé a příjemné čtení, se zajímavou zápletkou, kterou vás baví sledovat.

Příběh hezky plynul a při čtení vám stránky příjemně mizely pod rukama. Místy jste se u knihy usmívali, místy jste byly napnutí, chvílemi jste se mírně nudili a chvilkami vám bylo smutno ...

Celkově tedy hodnotím knihu kladně. Pocity hlavní hrdinky z různých situací byly velmi trefné a celkově mi nevadilo, že knihou nás provázela právě ona. Dále mě bavilo sledovat charaktery vedlejších postav, kterých bylo docela hodně, což vždy ocením.

Knize strhávám jen jednu hvězdičku a to z jednoho prostého důvodu. Od příběhu jsem čekala trošku větší hloubku. Autorka vymyslela velice zajímavé téma, které mohla lépe rozvinout a udělat z knihy ještě něco víc. To je asi tak jediné, co mě trochu zklamalo.

Knihu přesto mohu s čistým svědomím doporučit!

Komentáře (0)

kniha Kde hvězdy stále září recenze