Karty pro chvíle, kdy o sebe chcete nechat pečovat

recenze

Marie, královna andělů (Kniha a 44 karet) (2013) / RenataP
Marie, královna andělů (Kniha a 44 karet)

Musím se přiznat, že  kartičky hrozně ráda vytahuji v adventním čase, prostě to "Marie" téma k tomu přímo vybízí, ale poslední dobou zjišťuji, že se mimořádně hodí i pro jarní období.
A možná i pro léto!
A podzim!
Kdoví, to teprve ještě zjistím.

Ono to jejich hlavní téma věnující se péči, něze a scelování člověka jako takového, pohlazení po duši, se hodí v tuhle dobu snad ještě o chlup víc. V tom jsem nalezla hlavní silnou stránku této karetní sady.

Jsme zimou vyčerpaní. Toužíme po pohlazení a příslibu plodnosti, jara, rozkvětu - no a to může být pro lidskou duši jako ta pravá medicína.

Ačkoliv se nám Doreen Virtue v posledním roce od andělských témat poněkud odklonila, mnoho podobných témat po ní zůstává a jsem za to ráda. Ono ne vždy máte  náladu na tvrdou realitu a někdy potřebujete trochu sladké smetany a nadýchaných zákusků. Ty se nedají jíst každý den, já vím, a proto i tyhle karty nepovažuji za vhodné pro každodenní výklady - nebo ne dlouhodobě, jednoduše proto, že se přejedí.

Ovšem pro doplnění nebo pro náladu jsou JAKO VYŠITÉ.

A tak můžeme přestat chodit kolem horké kaše a rovnou si jednu kartu vytáhneme a uvidíme, jestli se nebude hodit do krámu i vám:

OPTIMISMUS

"Tato karta radí, abyste viděli požehnání ve vaší současné situaci bez ohledu na to, jak zoufale vypadá. Co jste se od ní naučili? V čem jste nyní silnější? Když vidíte nynější požehnání, budete do svého života přitahovat více. Panna Marie vás vede, abyste přikročili k vašemu životu z pohledu víry a důvěry.

Optimismus je forma víry a důvěry v Boha. Studie ukazují, že optimističtí lidé jsou na tom zdravotně lépe. Tuto vlastnost můžeme rozvíjet modlitbou, snahou odhalit světlo a lásku, které v této situaci jsou. Nadhled. Dívejte se na svou situaci optimisticky, vždyť je tvořena současnými rozhodnutími a jednáním."

Tak, a já mám jasno.
Děkuju! :-)