Karty emocí: Mistři v rozkrývání

recenze

Karty emocí (2020) / RenataP
Karty emocí

Karty emocí můžete používat dle návodu autorky (ale pak si opravdu sáhnete až na dno své duše - v tom dobrém i horším), nebo jen jako doplňky k výkladům běžnějším.
Mne ovšem učarovalo to, jak pracují se skrytými emocemi.

Tady je můj v praxi prožitý příklad:
Cítím VZTEK. Chci ho pochopit. A proto si vyložím kartičky:
Žárlivost: závistivý, podezíravý, kontrolující (možná žárlím, jsem unavená, vzteklá z toho, že mě se nedaří to, co jiným snadno, nebo že ztrácím kontrolu nad nějakou situací)
Mír: klid, ticho, harmonie (právě tohle mne bylo vzato?)
Co s tím?
Zklamání (rozčarování, poražení, podvedení) a druhá karta Porážka (bez odvahy, zastrašený, odrazený)
Je to tedy návod k tomu, abych se s jistou porážkou prostě smířila?
Karty následují v rychlém sledu: Vzdor, Zranitelnost, Rozhořčení, Žal, Stres, nakonec Hrdost.
Zdá se, že to bude dlouhý proces, v němž budou ještě emoce jako na horské dráze, ale na konci celého procesu je hrdost na to, že jsem to dokázala. Možná celá ta situace, která se nyní připletla do života bude obohacením, protože v ní najdu svou hodnotu.

Skvělé rozkrývání až na dřeň....
Tak. Zjistila jsem, že karty mají výtečnou schopnost rozkrýt to, zač se skrýváme s jinou emocí.
Ale to, že byl příklad spíše negativní, neznamená, že tyto karty jsou právě takové, ač tedy musím říci, že vyobrazení těch napěťových emocí je tu vskutku realistické a zprvu mě velmi odrazovalo od těchto karet. Ale stálo za to do nich proniknout.
Protože když jsem si pak vytáhla i něco úspěšného a začala rozkrývat, kudy k tomu... objevila se skutečně cesta, která odpovídala tomu, jak to vnitřně cítím, jen si to těžko přiznávám.

Takže za mne - dejte jim čas.
Je v nich zlato.
Cesta emocí...