Karma je sviňa

recenze

Manželovo tajemství (2014) / Siraelxy
Karma je sviňa
Otvírat Pandořinu skříňku je vždycky riskantní, ale řekněte to ženě....... Tajemství, jež neměla být odhalena. Smutek, který se nemusel prožít. Zklamání, jimiž si nikdo nemusel projít.
Cecilia, Tess a Rachel- tři ženy, které se kdysi dávno znaly z malého městečka, kde všechny žily. Znaly se jako sousedky, nic víc.

Cecília- žena činu. Doma má muže, kterého miluje, tři dcery, které zbožňuje a život plný Tupperwarových párty, pečení muffin a prostě všeho co dokonalá manželka a žena z malého městečka dělá, aby se o ní mohlo říkat, že je DOKONALÁ.

Tess- má sociální fobii ( nebo ne?), manžela milujícího i milovaného ( nebo ne?) a svoji nejlepší kamarádku a zároveň sestřenici Felicity, která s ní a pro ni děla všechno ( nebo ne?).

Rachel- stárnoucí dáma a babička Jacoba, vnuka, kterého bezmezně miluje. Matka syna Willa, kterého bezmezně přehlíží a tchyně Lauren, kterou prostě nemá ráda. Proč? Je taky matkou Janie, která je mrtvá...

Víc k ději neřeknu :-)

Knihu jsem doslova zhltla. Je psaná tak dokonale ženským pohledem, tak vystihující myšlenky nás, manželek, matek, v určitých situacích....
Příklad z knihy: ...sotva dostal klíč do zámku, propuklo takové to šílené vzájemné strhávání oblečení a narážení do stěn, jaké už nikdy neděláte, jakmile se ocitnete v dlouhodobém vztahu, protože vám to připadá příliš teatrální a vlastně to ani za tu námahu nestojí. Zvlášť když zrovna dávají něco dobrého v televizi..
No řekněte, vy kdo jste 10 a více let vdané nebo zadané, není to tak?

Pro mě to je kniha o karmě ( co zaseješ, to sklidíš), o osudových chvilkách a o vztazích. O ženách, které musí udělat věci, které nechtějí udělat, ale MUSÍ je udělat, protože jsou ženy.

P.S. Byl by to super film....není tu nějaký režisér? :-)

Komentáře (0)

kniha Manželovo tajemství recenze