Kariéra a možná i láska

recenze

Nezvladatelná láska (2014) / evasamankova
Kariéra a možná i láska
Skloubit lásku s prací pro většinu lidí nepředstavuje výrazný problém. Ti, kdo v takové situaci narážejí, jsou workoholici. Práce, hovory, maily, smlouvy, jednání…. Najít v tomto kolotoči kousek času na odreagování a pěstování vztahu vidí někdy jako nemožné. Jenže, opravdu stačí k životu pouhá kariéra?

Americká spisovatelka Julie James dva takto prací posedlé lidi svedla dohromady v románu Nezvladatelná láska, který vyšel v září v nakladatelství Oldag. Julie James je autorkou již sedmi romantických románů, Nezvladatelná láska je z nich první, která vyšla v českém překladu.

Bývalá právnička a autorka filmových scénářů Julie James vsadila do rolí hlavních postav dva profesně úspěšné lidi, jimž je krátce po třicítce a jediné, čím žijí, je jejich povolání. Partnerské vztahy se jim z nedostatku času nedaří, věčně slýchají od svých protějšků, že jsou uzavření, chladní, nemají na ně čas, a zkrátka nezapadají do ideálního „vztahového rámce“.

Brooke Parkerová už dva roky pracuje jako hlavní právnička ve společnosti provozující síť restaurací, a za tu dobu stihla dostat "kopačky" už dvakrát. A teď ji to čeká potřetí. Na truchlení ovšem nezbývá čas, protože kdo jiný by za ni udělal její práci…?

Bývalá fotbalová hvězda Cade Morgan je naproti tomu úspěšný prokurátor, jedna z hvězd Úřadu státního žalobce USA. Cade právě po x-té dostal košem, ale vrásky mu to nedělá. Pracuje na velkém případu zkorumpovaného senátora a už mu chybí sehnat jen poslední malý kousek důkazu, aby mohl politika poslat před soud.

Práce na senátorově usvědčení svede Brooke a Cadea dohromady. Prvotní nesympatie plné jízlivých poznámek se postupně mění ve vzájemnou sexuální přitažlivost. Ubránit se citům je pro oba dva stále těžší a těžší. Budou schopni si na sebe najít čas a otevřít jeden druhému srdce?

V Nezvladatelné lásce se ukrývá trocha romantiky, napětí, sexuálního náboje, ale i kousek příběhu o poutech mezi rodiči a dětmi, a možnostech odpuštění. Sympatičtí hrdinové kromě senátorského případu řeší v průběhu děje i další drobné pracovní kauzy, které jejich cesty znovu spojují.

Tato romance s kapkou napětí si celou dobu udržuje jistou střízlivost, protože ač je děj poměrně dost předvídatelný, nijak dramaticky nesklouzává do rudých odstínů červené knihovny. Je to příběh sladký, nikoli ale přeslazený. Autorka vypráví nenáročně, čtivě a občas i s malou příměsí humoru.

Nezvladatelná láska je bez debat na míru ušita ženským čtenářkám k odreagování. Do těchto pochmurných, podzimních dnů a večerů se nám citlivým duším kousek té příjemné, hřejivé romantiky bude určitě hodit :)

Komentáře (0)

kniha Nezvladatelná láska recenze