Kamarádi přes sms

recenze

Nouzový kontakt (2018) / MilenneWaver
Kamarádi přes sms
Penny není dvakrát spokojená se svým životem. Víc než cokoliv, si přeje být spisovatelkou, ale nedaří se jí a se svým psaním není spokojená. A do toho všechno je zamíchaná i její matka, která své introvertní dceři život nijak neulehčuje. Jediné štěstí je, že Penny odešla na univerzitu, kde by mohla oba tyhle problémy vyřešit. Nebo ne?
Samovi se v životě dvakrát nedařilo, pracuje i bydlí v jednom a tom samém místě, se školou už dávno skončil a ke všemu se rozešel se svou přítelkyní, kterou hluboce miloval. I když by ti dva nemohli být odlišnější, přesto si k sobě najdou cestu - jako přátelé, kteří se v nesnázích podrží.

Penny je typický příklad šedivé myšky - holky, která se snaží příliš neupozorňovat, nejradši tráví čas u dobré knihy nebo při psaní ve svém pokoji. Jenže to příchod na vysokou školu změní, hlavně díky její spolubydlící, která se snaží o to, aby Penny trávila svůj čas i mimo kolej. A díky tomu se seznámí se Samem.
Sam byl vždycky trochu průšvihář, ale v poslední době se jeho život rapidně zhoršil. Mimo jeho běžných starostí, mu další přidává jeho bývalá přítelkyně, které jako kdyby se nedokázal zbavit. Jediné štěstí, že má svůj nouzový kontakt, kterému se může vypovídat.

Myšlenka knihy je jednoduchá, ale přesto nepostrádá jisté kouzlo. Líbí se mi originalita tohoto nápadu a stejně tak zpracování, které rozhodně překvapí. Děj není totiž čistě jen o událostech, které se v životech hrdinů přihodí - hodně se zaměří i na věci, které se již staly. A právě ta s vámi nejvíce zamávají.

S čtivostí u knihy problém mít nebudete. Do knihy se dá snadno začíst již od začátku a čím dál se dostanete, tím víc si začnete uvědomovat, že nemáte ani tušení, jak kniha skončí. Dokonce i těsně před koncem nelze jednoznačně říct, jestli se dočkáte happy endu nebo jeho pravého opaku. A přesně tohle, to napětí, neustálá tajemnost, knihu skvěle doplňuje.

I když jsem si nebyla jistá tím, co přesně od autorčina psaní očekávat, nakonec jsem byla docela příjemně překvapena. Scény nevytvářela zbytečně detailní a bylo to jedině dobře, protože stručnější pasáže se ke knize hodily mnohem více. Dobře si poradila i s kombinací příběhu a sms, kde se snadno vyznáte a budete si je o to více užívat.

Jestli hledáte opravdu dobrou YA četbu, Nouzový kontakt vás nezklame. Troška tajemna, romantiky a dvou opravdu zajímavých hrdinů, je celkově dobrá volba na několik dlouhých zimních večerů. Doporučuji.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji Databázi knih a Albatros Media.

kniha Nouzový kontakt recenze