JSTE BEZ PRÁCE?ZKUSTE VYBRAT BANKU!!!

recenze

Zločinecký podnik (2014) 4 z 5 / vorenus
Zločinecký podnik

Carter Tomlin má vše, co si člověk může přát, obrovskou vilu, nádhernou ženu, vozový park i roztomilou ratolest a k tomu všemu ještě skvěle placenou práci. Jenže v rámci úspor se ze dne na den ocitne na dlažbě. Na krku mu zůstane hypotéka a spousty nezaplacených účtů. Nová práce v nedohlednu a v myšlenkách strašák, že o všechno přijde. Potom se ovšem zrodí nápad na lyžařskou kuklu na hlavě a se zbraní v ruce si dojde nejen pro své úspory do nejbližší banky.

Takhle by se dal nastínit děj druhé knihy kanadského autora a tentokrát je rozjezd přímo famózní už na prvních stranách knihy. Děj se přelévá do dvou linek, kdy v první sledujeme chování hlavního hrdiny i když s přibývajícím dějem spíše hrdiny záporného. V druhé vyšetřovací tým v akci. Křivka napětí stoupá, když je na scéně Carter a zase na chvilku klesne při práci FBI. Děj knihy směřuje dychtivým tempem do neúprosného finále.

Kdo četl autorovu předchozí knihu, tak určitě neudělá chybu ani tentokrát. Myslím si, že je to i o něco lepčejčí, než jeho prvotina. Já se bavil od soumraku do úsvitu a všem knihomolům přeji to stejné.