Jóga , meditace a láska

recenze

Lucie v pozici stromu (2014) 4 z 5 / Aracely
Lucie v pozici stromu

Knihu jsem si v první řadě půjčila proto , že mne zaujal název a anotace. Byla jsem zvědavá , jak bude v ději zahrnuta jóga. Od českých autorek čtu zřídka kdy a tak to byl trochu risk , ale nemá moc stran , takže je to přečteno rychle.

Hlavní hrdinka se jmenuje Lucie a je ve svém životě spokojená. Je šťastně provdaná , společně si postaví dům a pak se s manželem snaží o miminko , ale to se jim dlouho nedaří ... Robin si najde mladší milenku a když se to Lucie dozví , tak je konec a zažádá o rozvod. Je jí 35 let a skončí rozvedená , bezdětná. Naštěstí má kolem sebe skvělé kamarádky Leonu a Marii a mladší sestru Dianu a ty ji nenechají se trápit. Na doporučení její sestry si Lucie zajde na lekci jógy. Sice to považuje za ztrátu času , ale zkusí to. A najednou cvičí každý den a nemůže bez jógy být. A velmi to prospívá jejímu tělu i její duši....

,,Několikrát denně jsem si opakovala slova , která jsem si pravidelně četla na stěně cvičebního sálu :
,,Pokud máme nějaký problém , nezapomeňme dýchat. Dýchání Nás otevírá , napřimuje naši páteř a rozšiřuje prostor našemu srdci. Pokud se neuzavíráme , rosteme , tak jako roste naše láska. K sobě i ke všemu kolem."
Str. ~ 11.

Kromě Lucie se zde řeší také osudy Leony a Marie a samozřejmě sestřičky Diany. A všechno je to spolu propojené.

Jak to bude s osudem hlavní hrdinky a s osudy Leony , Marie a Diany , to už si musíte přečíst sami ...

Kniha má 126 stran , takže za jeden večer ji máte přečtenou. Je to něco na způsob Sexu ve městě.
Musím ale říct , že nějaké výtky bych měla ... V některých situacích jsem s hlavními hrdinkami nesouhlasila. Asi jsem staromódní , ale je to tak. Nemůžu tady ale rozvádět s kterou a proč, to bych prozradila děj . Každá si na knihu musí udělat svůj názor. Nejsem v pozici abych některou soudila . Jsou tam okamžiky šťastné a veselé , ale taky smutné jako ze života ... Někde za půlkou už mne to až tak nebavilo. Řešilo se těhotenství , porody , péče o děti a trochu jsem se v těch jménech a dětech ztrácela ... :-D
Ale líbilo se mi propojení příběhu s jógou. Sama jógu příležitostně cvičím a co je tam řečeno , tak je pravda.

Abych to shrnula , půjčila jsem si ji, přečetla a zase ji vrátím do knihovny. Kdo chce , tak si tam poučení najde a také zajímavé poznámky o józe .

,,Vždycky je dobré pamatovat si , že každá kostka má šest stran a svět není černobílý. Naopak má spoustu krásných barev a jejich odstínů a nikdy nevíme , co nám příští den přinese. O to je život zajímavější a někdy sakra napínavý." :-)

Dočkala jsem se happy endu a když přimhouřím obě oči , tak je to na 4*.