Ještě drsnější

recenze

Pečovatel (2013) / Akinaz (211 views)
Ještě drsnější
Po úspěšném Ptáčníkovi přichází autorka s dalším netypickým, silným příběhem. Znovu se setkáváme s Jackem Cafferym, který opět prožívá komplikovaný vztah. Jeho přítelkyně se mu začíná měnit před očima následkem prožitého traumatu. Oba si situaci uvědomují a na klidu jim rozhodně nepřidá nový případ, který byl Jackovi svěřen.

Jde o případ, který se Jacka dotýká na nejcitlivějším místě. Nejprve vše vypadá celkem jasně. V klidné vilové čtvrti byl ve svém domě nalezen manželský pár, kterého si pachatel poddal v podobě mlácení a odpírání potravy s vodou. Když se ale na povrch dostane informace, že při útoku zmizel syn obou manželů, případ nabírá zcela jiný směr.

Napětí autorka dávkuje naprosto dokonale. Polapí vás do svých sítí a nepustí.
Případ se v tomto díle více střídá se vzpomínkami na Jackovu minulost, která začíná ovlivňovat jeho chování nejen při vyšetřování případu (stává se pro něj osobnějším, než si je schopen připustit), ale i v partnerském životě.

Hlavním tématem je zde pedofilie. A zvyk autorky popisovat veškeré situace do nejpodrobnějších detailů se nevyhnul ani této knize. Z tohoto důvodu se zde není na místě ptát, proč je považována za zvrácenou. JDE O HOLÝ FAKT.

Četba Pečovatele opravdu není pro slabé povahy. Mravenčení kolem žaludku se nekoná pouze stupňujícím napětím, ale i díky hrůznostem, které se zde odehrávají.
I přes náročné téma se kniha čte velmi dobře. Vtáhne vás do děje a nenechá vás odejít, dokud nezjistíte, kdo je pachatel.

Styl psaní mi velice vyhovuje. Co se mi líbilo, bylo přeskakování mezi jednotlivými postavami a jejich příběhy. Přidávalo to na napětí a atmosféře.

Závěrem bych řekla, že jsem se opět stala součástí příběhu, kdy mě až mrazilo a Mo Hayder si mě opět podmanila. Jako moucha lapená v pavoučí síti se nemohu dočkat, až sáhnu po dalším díle této autorky.

kniha Pečovatel recenze