Jenny Cooperová: Úřad koronera

recenze

Koroner (2014) / Maragad
Jenny Cooperová: Úřad koronera
„Víte, úkolem koronera je určit příčinu smrti, a jakmile je vyhlášen verdikt, je třeba velmi pádný důvod, například nový důkaz, aby mohl být případ znovu otevřen. Pokud udělal pan Marshall v šetření nějakou závažnou chybu nebo se objevila nová fakta, udělám samozřejmě všechno, co budu moci.“ „Takže jinak neuděláte nic?“ „Řekla jste mi, že se podle vás Danny zabil. Co ještě chcete vědět?“ „Proč ho nechali o samotě. Proč mu nedovolili mluvit s matkou. Proč ho drželi tři dny v cele a bez šatů. Proč mě neposlouchali, když jsem jim říkala, co se stane…“

Na tuto knihu jsem byla velmi zvědavá, i když to není můj obvyklý žánr. Velmi mě zaujala jak obálka, tak anotace. Řekla jsem si, proč to nezkusit a rozhodně toho nelituji. Je to sice má první kniha tohoto žánru, takže bohužel nemám s čím srovnávat, ale i když byla má první, moc jsem si to užila a příběh se mi líbil.

Koroner Jejího Veličenstva, ale i matka a žena

Jenny Cooperová to opravdu nemá jednoduché, nejen že jako koronerka musí řešit záhadné sebevraždy, které se někdo snaží ututlat, ale do toho ji trápí ještě problémy v osobním životě. Její adolescentní syn Ross se nemůže vypořádat s odloučením rodičů, její bývalý manžel je manipulativní a nikdy mu nebyla dost dobrá. Není divu, že se z toho Jenny psychicky hroutí. Ale i přes psychickou nevyrovnanost a ataky úzkosti, je rozhodnutá bojovat. Rozluští nakonec záhadu kolem nápravného výchovného zařízení? Jakou roli v případu hraje neodbytná reportérka? A na čí straně vlastně stojí její nová podřízená?


Příběh Jenny mě do sebe okamžitě vtáhl. Jako hlavní postavu jsem si ji moc oblíbila, nenechá se nikým jen tak zastrašit a když si něco umane, jde za tím. Děj i postavy jsou skvěle propracované a je vidět, že si M. R. Hall jako bývalý právník, dal opravdu záležet. Překvapilo mě, že kniha není jen o Jennyině práci na pozici koronera, ale děj se úzce proplétá i s jejím osobním životem. Právě rozmanitost děje se mi na knize moc líbila, chvíli přemýšlíte nad případem a zachvíli řešíte záhadného souseda. Čím se kniha hodně zaobírá, tak to jsou adolescenti - braní drog a psychická nevyrovnanost. Takže problémy moderní společnosti. Děj není moc akční, ale o to více je kniha napínavá. Prostě musíte číst dál, dokud se vše nevyřeší a vy nedočtete. A že ten konec za to stojí.

Kniha mě opravdu ohromila, nečekala jsem, že mě příběh Jenny Cooperové do sebe tak vtáhne. Určitě doporučuji přečíst.

Komentáře (0)

kniha Koroner recenze