Jennifer Probst - Manželská past

recenze

Manželská past (2014) 3 z 5 / Hřibče
Manželská past

V lednu 2014 vydalo v nakladatelství Ikar erotickou romanci „Manželská past“, kterou napsala mladá spisovatelka Jennifer Probstová. Autorka na sebe upozornila již svým předchozím románem „Manželská smlouva“, který se setkal s velmi kladnou odezvou čtenářek.

Oba příběhy na sebe volně navazují, ale v podstatě je jedno, v jakém pořadí je budete číst. Pojítkem mezi zmíněnými romány je, kromě několika postav z prvního dílu, i tajemná kniha kouzel. Tato kniha má, na základě sepsání vlastností ideálního muže a rychlým provedením tajemného rituálu, hlavní hrdince přivést do cesty vysněného partnera. Alexa, jenž vystupovala v Manželské smlouvě, jej díky Kouzlům lásky našla, ale podaří se to i její kamarádce Maggie v Manželské pasti?

Maggie Ryanová je velmi úspěšná fotografka se zaměřením na reklamní fotky mužů ve spodním prádle. Ví, co od života chce a o ostatních lidech si nedělá přehnané iluze. Život ji naučil spoléhat se jen sama na sebe a příliš se k ostatním nevázat. Výjimkou je pouze její bratr Nick a jeho žena Alexa, která je současně i Maggiina nejlepší kamarádka. K těmto dvěma lidem chová Maggie velmi silné (skoro až ochranitelské) city a bedlivě střeží, aby se nikdo a nic mezi jejich pevný vztah nedostal. Jenže italskému hraběti Michaelovi Contovi se to podařilo a aby toho nebylo málo, tak to vypadá, že to mezi Alexou a Michaelem pěkně jiskří, a to se Maggie ani za mák nelíbí!

Všechno je ale jinak. Michaelovi je sice krásná Alexa sympatická, rozumí si s ní a rád s ní tráví čas, nikoliv však kvůli fyzické přitažlivosti, ale jednoduše proto, že je to příjemná a přátelská žena. Naopak jej velice přitahuje Maggie, jenže ta se k němu (od té doby, co spolu byli jednou na večeři a co ji odmítl) chová velmi chladně a odtažitě. Osud mu však umožnil pokusit se Maggiin postoj k němu změnit, ale nedá se říct, že je to pro něj za zrovna nejpříznivějších okolností.

Michael Conte, multimilionář a italský hrabě, se totiž musí oženit, a to hodně rychle. Důvod je prostý, pokud se napřed neožení on, tak se nemůže vdát ani jeho mladší sestra Venezia. Podle staré rodinné tradice se tak musí stát přesně v tomto pořadí, jinak to bude mít pro Venezii nedozírné následky. A pro Michaela ostatně také.

Michael stojí před nelehkým úkolem, kde tak narychlo vzít ženu, která by skvěle sehrála úlohu milující manželky a která by byla ochotná jet s ním do Itálie a tvářit se, že jsou zamilovaným novomanželským párem? Pro úspěch celé akce je navíc nesmírně důležité, aby Michaelova matka nepojala ani stín pochybnosti, že tomu může být jinak. Maggie se zdá pro tento úkol ideální ženou a kupodivu k celé šarádě i svolí, ale má jednu podmínku a nutno dodat, že její splnění nebude pro Michaela vůbec jednoduché.

Romance Manželská past je nabita erotikou skoro už od první stránky. Čtenáři je hned od začátku jasné, že to k sobě Maggie a Michaela táhne a užívá si jak jejich vzájemné sbližování, tak i hašteření. Oba dva hlavní hrdinové jsou jaksepatří tvrdohlaví, a proto mezi nimi dochází k častým hádkám, které však místo vzájemného udobřování končí ze začátku vášnivými polibky a později i sexem.

Románu opravdu nelze upřít, že patří do kategorie „erotická romance“. Milostné scény jsou vylíčeny celkem peprně, avšak na druhou stranu i realisticky a co je hlavní – nepůsobí nechutně. Jistě se při jejich čtení každá čtenářka na chvíli zasní a bude si představovat, že se na Maggiině místě nachází právě ona. Obzvlášť smyslně působí i Michaelova italština, kterou v dialozích s Maggie často používá. Která žena by taky nechtěla, aby ji její milý oslovoval sexy výrazy jako cara či la mia tigrotta?

Celý příběh se velmi příjemně čte a jde vidět, že Jennifer Probstová vyprávět umí. Čtenáři je sice hned jasné, že se nejedná o žádný hlubokomyslný román, ale že jde ve skutečnosti o celkem povrchní červenou knihovnu, jejímž cílem je, aby si při jejím čtení čtenářky odpočinuly a zapomněly na svá každodenní trápení. Upřímně, pokud kniha dovede tento cíl alespoň z části splnit, tak jí pak lze odpustit mnohé, třeba i to, že je povrchní.

Ukázka:

„Takže všechny ženy, se kterými spíš, svádíš kvůli výzvě, potěšení nebo proto, že doufáš, že je to ta Jediná?“
V očích mu zajiskřilo, jako by mu hodila pomyslnou rukavici. Znovu na ni učinilo dojem, jak se dokáže změnit z uhlazeného hezouna v někoho, kdo si odmítá na něco hrát. „Spím s nimi, soustředím se na jejich potěšení a ráno docházím k závěru, že mi to nestačí.“
Dech jí uvízl v hrdle a okolí se mírně naklonilo. Jeho slova odrážela její vlastní marné hledání někoho, kdo večer zažene démony a i v nemilosrdném ranním světle bude vypadat, že za to stojí. Srdce se jí rychle rozbušilo, ale tentokrát za to nemohla panika.
Způsobil to Michael Conte.
Pevně sevřela v prstech tenkou stopku sklenky. Zatímco na ni hleděl s náhlým pochopením, potlačovaná smyslnost, která z něj čišela, ji přitahovala a spřádala kolem ní pavučinu. „Prožíváš to samé, viď?“
Při jeho přímé otázce sebou trhla.

bbara155
27.03.2014

Tento druh knih sice nečtu, ale recenze je velmi pěkná. Neodsuzuji žádnou ženu, která má potřebu zasnít se u nerealistického příběhu. Představa, že mě muž oslovuje mia tigrotta, není vůbec špatná :-)

Hřibče
26.03.2014

Manželskou smlouvu jsem bohužel nečetla, takže nemám srovnání... Ale musím upřímně říct, že mě tato skutečnost ve čtení druhého dílu nijak neomezovala. ;)

Bastera
26.03.2014

Mě se první díl líbil, ale přijde mi, že ten styl v něm musel být vyčerpaný, protože podle recenzí to zní opravdu velmi podobně :)