Jedna malá lež

recenze

Jedna malá lež (2015) / Canney
Jedna malá lež
Rodiče Liv zemřeli při automobilové nehodě, při které málem ztratila i svou sestru. Po téhle události byla Liv donucena rychleji dospět, aby se o sebe dokázala postarat. Nad svým životem má absolutní kontrolu - nepije, nebere drogy, má vynikající známky a dostala se na školu svých snů, na Princeton. Jenže svojí sestře, Kacey, připadá až moc dokonalá a tak zavolá svému psychiatrovi, aby s ní promluvil a Liv slíbí, že až zavolá, tak zvedne telefon. Doktor Stayner není typický psychiatr, jeho metody jsou poněkud netradiční (popravdě jsou trochu bláznivé).
Léto před nástupem na vysokou i během studia dostává malé úkoly, které musí plnit. Jako například zažít pořádnou vysokoškolskou párty. A té potká Ashtona...

Liv je sympatická a trochu naivní hrdinka této knihy. Ve svém životě toho už hodně prožila a tak se snaží mít nad vším kontrolu, ale je to jen člověk a lidi dělají chyby. Ashton je jednoduše řečeno playboy. Holky se mu téměř vrhají k nohám, aby se na ně jen podíval a on toho umí využít. Můj "vztah" k Ashtovi by se dal popsat jako love and hate. Velkou část knihy jsem ho prostě nemohla vystát, ale když jsem se dozvěděla pár klíčových informací o něm, tak jsem došla k určitému porozumění.
I když jsem Ashona zpočátku měla zrovna v lásce, tak musím uznat, že mezi ním a Liv to jiskřilo a kdyby postavy byly napsané jinak, tak by to prostě nebylo ono a samotná knížka by mě ani tak nevtáhla.

Jedna malá lež je knížka, po které jsem sáhla, po přečtení ukázky. A nakonec nebyla zrovna taková jaká se na začátku zdála být. Což není špatně. Já si po přečtení první kapitoly myslela, že to bude jen další vtipná knížka a v tom jsem se spletla. Kniha se kromě hlavní dějové linky zaměřuje taky na jak Liv poznává samu sebe.

Jedna malá lež se odehrává několik let po knize Deset malých nadechnutí. Musím se přiznat, že předchozí díl jsem nečetla. To že Jedna malá lež má nějaký první díl jsem zjistila až jsem ji začala číst. Takže pokud vás první díl nezaujal, ale do toho druhého byste se pustily, tak s chutí do toho! Jsou tu sice různé maličkosti, které se k prvnímu dílu odvolávají, ale pokud byste se časem první díl rozhodly číst, tak vám toho ten druhý ani moc nenaspoileruje (dozvěděla jsem se jen velmi hrubou kostru toho, co se stalo).

Autorka K. A. Tucker píše moc pěkně. Její styl psaní vás vtáhne do děje, přičemž čte a čte a najednou jste na konci knihy ani nevíte jak. Já jsem tuhle knížku přečetla za jediný den a to jsem byla na dovolené!
Co by někomu mohlo vadit je to, že Jedna malá lež je v podstatě jedno velké klišé. Máme tu milostný trojúhelník, vztah mezi "good girl" a "bad boy" a nemůžou tu chybět ani fráze ve stylu "...ten vysoký, obří Adonis s vlnitými vlasy, opálenou pokožkou a tělem, které by uvedlo v pokušení i slepou jeptišku...měl jazyk v mých ústech.". Já nemůžu říct, že by mi to v této knížce vadilo a to docela šokuji i sama sebe.

Celkově můžu říct, že se mi knížka, až na některé maličkosti, moc líbila. Má vtipný začátek, zajímavé postavy a je napsána stylem, který se úžasně čte. Takže pokud máte rádi romantické knížky a nevadí vám klišé, tak Jednu malou lež vám určitě můžu doporučit.

Komentáře (0)

kniha Jedna malá lež recenze