Jeden splněný sen a spousta vzpomínek

recenze

Pan Davis - kapitola mého života (2014) / Marky48
Jeden splněný sen a spousta vzpomínek
Malá Kathleen odjíždí. Mění se jí celý život a všechno jde ke dnu. Jeden obyčejný příběh z neobyčejné doby ovlivní životy několika lidí, na kterých závisí Kathleenin život a pohled na svět. Musí ale zásadní změna vždycky znamenat změnu k horšímu?

Jak už určitě víte, moje kamarádka Míša napsala knihu. Ano, je to jenom povídka a má zhruba sto stránek, ale stejně! Splnila si sen a já si toho hrozně cením! Tím spíš, že mi knihu poskytla a já ji teď můžu před vámi vychválit - ne kvůli reklamě, ale protože se mi skutečně líbila, z čehož jsem opravdu šťastná.

Pan Davis - kapitola mého života je milá povídka, která vypráví o dětství dívky Kathleen v době války. Už to téma samo o sobě je působivé a Míše se skutečně povedlo ho krásně rozvést a propracovat. Sice by se našlo pár nerozvedených námětů, ale - jak už název praví, jde jen o kapitolu Kathleenina života, takže proč všechno rozvádět do detailů, že?

Míša má opravdu milý styl psaní, i když pár chybek by se našlo. Ovšem každý někdy začínáme a já osobně si nedokážu představit, že bych takovouto knihu dokázala napsat. A kdyby, tak rozhodně ne na takové úrovni, kterou Pan Davis může nabídnout.

Příběh i postavy působí velmi autenticky a každá kapitola či dokonce stránka přináší moudro nebo něco, co bychom si mohli a měli do života odnést. Pokud tedy hledáte knihu, která pohne vaším srdcem a nad kterou budete dlouho přemýšlet, je Pan Davis přímo pro vás. Také prostředí, do kterého je příběh zasazený, vám přiroste k srdci hned po první stránce.

Kathleen je... Zkrátka malá a roztomilá holčička a já mám pro malé a roztomilé holčičky slabost. Oblíbila jsem si ji, ale rozhodně ne víc než pana Davise. Na začátku na mě moc sympaticky nepůsobil, což byl nejspíš záměr, ale nakonec mě naprosto dostal. Protože konec... je tak krásně a smutně a nádherně a pohádkově pravdivý, až se mi nedostává slov.

Je ovšem možné, že na mě kniha působila víc, než bude působit na vás. Je v ní totiž zahrnuta spousta vzpomínek, které mám s Míšou společné, ale vás možná tak neuchvátí (viz bouda budka). To ovšem nemůžu posoudit - na to je třeba vás!

Pan Davis - kapitola mého života je okouzlující kniha vyprávějící obyčejný a zároveň neobyčejný příběh s nádherným koncem. Hlavní hrdinka Kathleen vám zaručeně přiroste k srdci a budete litovat, že kniha končí a vy už se o ní víc nedozvíte. Pan Davis - kapitola mého života vám zaručeně zvedne náladu, kdykoliv budete smutní. Obsahuje nejednou velké životní moudro a já jsem opravdu ráda, že jsem dostala možnost si knihu přečíst.

Kniha: 5/5
Obálka: 3/5

Díky, díky, díky, Míšo :)
Marky

Komentáře (0)

kniha Pan Davis - kapitola mého života recenze